Вівторок, 24 Травня, 2022
ГоловнаДомашня енциклопедіяЯк уберегти хліб, щоб на ньому не утворилася небезпечна цвіль

Як уберегти хліб, щоб на ньому не утворилася небезпечна цвіль

Этот материал также доступен на русском языке
Хліб - це продукт, який має властивість швидко псуватися та черствіти. Якщо хліб "цвіте", він стає дуже небезпечним для здоров'я. Щоб зберегти хліб свіжим якомога довше, слід дотримуватися деяких корисних порад.

Потрібно насамперед знати терміни зберігання хліба, щоб вам не було несподіванкою, що продукт почав псуватися.

Так, хліб у целофановій упаковці зберігається приблизно 3 доби. Якщо у складі хліба заварка чи закваска, то до 7 діб. Проте все залежить ще від сорту хліба.

Цвіль на хлібі з’являється у сприятливих для неї умовах: при вологості понад 75% та температурі від +20 до +30 градусів. Саме тому якщо влітку купити хліб і зберігати його на теплій кухні, то вже на другий день він може почати покриватися цвіллю.

Як правильно зберігати хліб, щоб на ньому не утворилася небезпечна цвіль

Причиною активності колонії грибків є певні складові у складі хліба. І це не означає, що кольорова пліснява – це хімія. Залишки їжі на хлібі або вміст у ньому фруктових добавок може бути причиною появи цвілі.

Щоб зберегти хліб якомога довше свіжим, потрібно зберігати його відповідно до умов на етикетці. Влітку зберігайте хліб у холодильнику, навіть можна його заморожувати, тоді зростання цвілі сповільниться.

Не залишайте хліб в упаковці під сонячним промінням, так як волога не випаровується і створюються дуже сприятливі умови для розвитку цвілі.

Не слід зберігати білий та чорний хліб разом. А ще слід покласти в хлібницю жменю солі або шматочок картоплі, щоб уникнути появи цвілі.

Нове на сайті