Виплати від держави становлять 2 тис. грн на місяць на одну дорослу людину та 3 тис. грн на дитину. При цьому функція доступна не всім.
Проте під час оформлення допомоги в українців виникають питання. На головні з них відповіли у профільному комітеті Верховної Ради.
Ні. Внутрішньо переміщені особи – це переселенці, які змінили місце проживання в межах України. Українці, які виїхали за кордон, можуть отримувати виплати тільки від тих країн, у яких перебувають.
Наприклад, влада Чехії планує виплачувати біженцям з України по 200 євро (5 тис. крон) на місяць протягом трьох місяців після їх прибуття в країну. А в Канаді грошова підтримка надається “для задоволення основних потреб спочатку після приїзду”.
Онлайн-заява обробляється кілька днів. Після цього довідка з’являється у програмі Дія поруч із іншими цифровими документами. Виплати нараховуються на картку єПідтримка після того, як Ощадбанк за поданням Мінсоцполітики перекаже їх у банк отримувача.
Можна, але тільки в тому разі, якщо одержувач має закордонний біометричний паспорт. Особисті дані формування довідки виходять лише з біометричних паспортів (ID чи закордонний). Також для реєстрації необхідна картка платника податків (ІПН).
Ні. Якщо довідку ВПО було оформлено офлайн, для отримання допомоги потрібно звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Перевірте, чи оновлено програму, та спробуйте перелогінитись. Також помилки можуть бути спричинені великим навантаженням на державні реєстри. У такому разі просто скористайтеся послугою трохи згодом.
Також Дія запустила гарячу лінію – 800 331 834. Там можна отримати інформацію про необхідні документи для переселенців, виплати для ВПО, допомогу з безробіття тощо. Графік роботи: з 8:00 до 22:00.
1. Зайдіть у Дію та натисніть “Послуги” – “Отримати статус ВПО”.
2. Вкажіть поточне розташування, підтвердіть геолокацію та натисніть “Продовжити”. Увімкнути геолокацію потрібно лише один раз.
3. Якщо є дитина, можна отримати статус переселенця і для неї – свідоцтво про народження підтягнеться до Дії або його можна додати вручну. Якщо дітей немає, натисніть “Зареєструватися без дітей”.
4. Виберіть картку єПідтримка, щоб отримати фінансову допомогу.
5. Вкажіть, яка допомога необхідна (потреби в медичному обслуговуванні, освіті чи гуманітарці) та залиште контактні дані. Як тільки з’явиться можливість допомогти, зв’яжуться з вами представники соцзахисту.
*ВПО – це статус, який можуть оформити люди, змушені залишити свій будинок через повномасштабне вторгнення Росії. Статус ВПО можуть отримати користувачі в “Дії” як для себе, так і для своїх дітей. Отриману на карту єПідтримка грошову допомогу вони можуть витрачати на будь-які потреби, у тому числі перевести в готівку.
Джерело: obozrevatel
Український співак Павло Зібров розповів, яку пенсію отримує сам, а також розсекретив виплати деяких своїх…
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…