Неділя, 28 Травня, 2023
ГоловнаНовиниПереселенцям в Україні роздадуть 53 000 квартир до кінця року

Переселенцям в Україні роздадуть 53 000 квартир до кінця року

Этот материал также доступен на русском языке
Уряд розробив програму будівництва тимчасового житла та викупу вже готової нерухомості для громадян, які під час війни втратили свої квартири та будинки.

На сьогоднішній день близько 600 000 громадян потребують даху над головою. Переселенцям в Україні роздадуть 53 тисячі квартир до кінця року. Але куди розселять громадян, які втратили житло?

До кінця року планується збудувати 30 000 квартир, загальною вартістю 36 млрд грн. Також уряд викуповуватиме вже готові квартири в новобудовах по всій Україні та розселятиме в них тимчасово українців, чиї будинки відбудовуються.

Квартири, що викуповуються, будуть перебувати у власності держави. Щойно буде відбудовано житло постраждалих людей, квартира повертатиметься державі та надаватиметься наступним мешканцям.

До кінця 2022 року планується надати понад 53 000 квартир, що закриє потреби 186 000 переселенців. Черговість надання квартир буде опрацьована спільно з місцевою владою.

Побудовані будинки матимуть від 3 до 5 поверхів, при цьому у кожному новому будинку буде бомбосховище з окремими входами.

Українці також можуть отримати житло не в тому місті, де вони мешкали, а в іншому. При цьому новий населений пункт, який обере людина, повинен відповідати за вартістю квартир тому, в якому він жив до війни.

Зруйновані приватні житлові будинки, садові та дачні будинки держава відбудовуватимуть на тій земельній ділянці, де вони перебували. Щодо квартир – на тій же ділянці, де стояв багатоквартирний будинок, намагатимуться будувати аналогічні будинки. Цей процес може тривати 2-3 роки.

Раніше повідомлялося, що в Україні очікується масовий продаж квартир після закінчення війни.

Нове на сайті