Понеділок, 23 Травня, 2022
ГоловнаНовиниСкільки коштуватиме українцям інтернет від Ілона Маска?

Скільки коштуватиме українцям інтернет від Ілона Маска?

Этот материал также доступен на русском языке
Доступ до інтернету Starlink надали всім українцям. Але як ним скористатися та скільки за це треба буде платити?

У Держспецзв’язку повідомили, що потрібно знати про супутниковий інтернет Starlink, до якого надали доступ в Україні всім охочим.

Що таке Starlink?

Це інноваційний проект, який завдяки мережі супутників та спеціальному терміналу з супутниковою антеною забезпечує доступ до широкосмугового інтернету у будь-якій точці планети.

Коли Starlink став доступним в Україні?

Наприкінці лютого, через день після початку війни, віце-прем’єр-міністр Михайло Федоров написав у твіттері повідомлення Ілону Маску, і вже за кілька годин отримав від власника компанії SpaceX, яка виробляє Starlink, відповідь: «Сервіс Starlink вже активний в Україні. Більше терміналів у дорозі».

Хто може використати Starlink в Україні?

20 квітня з ініціативи Держспецзв’язку у співпраці з командою віце-прем’єр-міністра України Михайла Федорова Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв’язку, ухвалила рішення, що дозволяє використання терміналів Starlink усім охочим на період воєнного стану. На підставі цього документа Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) при Держспецзв’язку підготував уточнюючі рекомендації щодо застосування абонентських супутникових терміналів системи SpaceX Starlink.

Як підключитись до Starlink?

Насамперед потрібен спеціальний термінал користувача — він має вигляд супутникової антени. Термінали постачають в Україну з інструкціями щодо встановлення та налаштування. Також інструкція є на сайті виробника.

Насправді, процес підключення досить простий. Необхідно підключити антену до терміналу кабелем, що є в комплекті, а сам термінал підключити до електромережі. Потім встановіть на свій смартфон або планшет програму Starlink із Google Play або AppStore. Дотримуючись вказівок у програмі, ви можете підключитися до супутникового інтернету.

Чи можна використати інтернет Starlink, якщо у тебе немає терміналу?

Starlink – це пристрій індивідуального використання. Це не базова станція мобільного оператора, до якої можуть підключитися всі бажаючі та просто отримувати інтернет. Кожен пристрій належить комусь, і його власник визначатиме, як він користуватиметься цим інтернетом самостійно або поділиться з сусідом. Фактично це як роздавати інтернет зі свого телефону: ви платите оператору за пакет послуг та можете поділитися інтернетом із людьми, які поряд з вами.

Скільки коштує Starlink?

Супутниковий інтернет – це нова прогресивна послуга, яка коштує дорого. Вартість комплекту обладнання на сайті Starlink для країн, де є представництва компанії, становить $499. Також щомісяця доведеться віддавати $99 абонентської плати.

Де придбати Starlink?

Набір для доступу до інтернету можна купити на сайті www.starlink.com у країнах, де є представництво компанії.

Як в Україну потрапили термінали Starlink, які зараз використовуються?

З початку військових дій Україна отримала тисячі пристроїв Starlink для використання на об’єктах критичної інформаційної інфраструктури як гуманітарну допомогу. Вони забезпечують життєдіяльність країни там, де немає іншого зв’язку.

Також значну кількість пристроїв привезли самостійно різні компанії, організації, громадські об’єднання та просто громадяни. Також з метою забезпечити себе зв’язком у разі відсутності альтернатив.

Навіщо це їм?

Старлінк дозволить залишатися на зв’язку там, де немає альтернатив — стаціонарний та мобільний інтернет не працює через пошкодження, у тому числі внаслідок військових дій, або відключення енергопостачання. Або ж у відповідному місці взагалі немає покриття.

Джерело

Нове на сайті