Середа, 25 Травня, 2022
ГоловнаНовиниЯк отримати пенсію через втрату годувальника під час війни і хто має...

Як отримати пенсію через втрату годувальника під час війни і хто має на неї право?

Этот материал также доступен на русском языке
В Україні триває повномасштабна війна, зруйновано будинки, лікарні, школи. Але найстрашніше те, що наша країна зазнає значних людських втрат не лише наших військових, а й мирного населення, багато дітей втрачають своїх батьків і втрачають не лише близьких та рідних людей, а й будь-які можливості для повноцінного життя, втрачають своїх годувальників.

Фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області розповіли , як отримати пенсію у зв’язку із втратою годувальника та хто має на неї право.

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності у годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідним для призначення пенсії за III групою інвалідності. У разі смерті донора анатомічних матеріалів людини, а також у разі смерті (загибелі) особи внаслідок поранення, каліцтва, контузії або інших ушкоджень, отриманих за участю в акціях протесту Революції Гідності – незалежно від тривалості страхового стажу. Дітям пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається незалежно від того, чи вони були на його утриманні.

Непрацездатними членами сім’ї вважаються:

  • чоловік, батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку;
  • діти (у тому числі діти, що народилися до закінчення 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші за цей вік, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років;
  • чоловік (дружина), а у разі їх відсутності – один з батьків або брат або сестра, дідусь або бабуся померлого годувальника незалежно від віку та працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (Вими) 8 років.

Батьки та чоловік померлого, які не були на його утриманні, мають право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника, якщо втратили джерело коштів для існування.

Пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається у розмірі: на одного непрацездатного члена сім’ї – 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника; на двох і більше непрацездатних членів сім’ї – 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, який розподіляється між ними рівними частками.

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається протягом усього періоду, протягом якого член сім’ї померлого годувальника вважається непрацездатним, а членам сім’ї, які досягли пенсійного віку – довічно.

Нове на сайті