Середа, 25 Травня, 2022
ГоловнаНовиниЧи зможуть українські біженці оформити пенсію при досягненні пенсійного віку?

Чи зможуть українські біженці оформити пенсію при досягненні пенсійного віку?

Этот материал также доступен на русском языке
Як оформити пенсію, якщо через війну довелося покинути Україну та переїхати за кордон? І чи можливо це зробити?

Про це стало відомо з відповіді представника Пенсійного фонду на запитання у Facebook .

“Чи можу я оформити пенсію? Зараз я перебуваю в Польщі, виїхала з України 11.03. Мені 60 років виповнилося у квітні цього року”, – написала українка.

У Пенсійному фонді зазначили, що пенсія за віком нараховується автоматично, якщо у реєстрі застрахованих осіб є відомості про стаж, набутий до 2004 року. Якщо стажу в РСО недостатньо, то пенсію буде призначено за заявою, яку можна подати через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Також у ПФУ зазначили, що за призначенням пенсії за віком можна звертатися будь-коли після настання пенсійного віку.

При цьому, якщо заява буде подана протягом 3 місяців після настання пенсійного віку, то пенсія буде призначена з наступного дня після 60-річчя. Якщо звернення за пенсією буде пізніше, пенсію призначать із дати звернення за нею.

“У Пенсійному фонді України запроваджено екстериторіальний принцип обслуговування громадян: заяву про призначення пенсії та необхідні документи можна подати до будь-якого сервісного центру обраного головного управління Пенсійного фонду України”, – наголосили у ПФУ.

Також українці мають можливість ознайомитися зі списком сервісних центів, що працюють за посиланням: https://www.facebook.com/pfu.gov.ua/posts/350754683762418

Для того щоб звернутися за призначенням пенсії, потрібно надати пакет документів:

  • паспорт,
  • ідентифікаційний код,
  • документи про страховий стаж (трудова книга, диплом про очне навчання, військовий квиток та ін.), довідка про заробітну плату за 60 місяців поспіль по 30.06.2000 року (за бажанням),
  • реквізити банківського рахунку (якщо обрано спосіб виплати через банк),
  • фотографію для пенсійного посвідчення

“Наразі опрацьовується питання зупинки на період військового стану строків, зокрема для звернення за призначенням пенсії”, – зазначили у ПФУ.

Нове на сайті