Середа, 25 Травня, 2022
ГоловнаНовиниСтала відома кількість українців, які зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи

Стала відома кількість українців, які зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи

Этот материал также доступен на русском языке
Міністерка соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що на сьогоднішній день понад 1,4 мільйона людей зареєструвалися як переселенці.

«Це люди, які опинилися в іншому місті, часто без необхідних речей, з дітьми та літніми родичами. Їм потрібне житло, елементарні речі – їжа, медикаменти та засоби гігієни на перший час, а надалі – робота. Тому держава під час воєнного стану, навіть в умовах вкрай обмежених ресурсів, запровадила систему взаємозалежних програм, які допомагають людям вирішити ці питання. Ми знаємо, що через велику кількість вимушено переміщених людей у багатьох громадах створили великі черги на реєстрацію. Але найближчими днями, я сподіваюся, що навіть із сьогоднішнього дня стати на облік як внутрішньо переміщена особа та подати заяву на допомогу на проживання можна буде через «Дію», не виходячи з дому без черг та зайвих паперів», – прокоментувала Марина Лазебна .

Так, у рамках допомоги внутрішньо переміщеним особам з житлом Уряд компенсує комунальні витрати громадам та людям, які безкоштовно розміщують у себе переселенців.

Також держава надає допомогу на проживання переселенцям із територій активних бойових дій. Допомога надається у розмірі 3000 гривень на місяць для дітей та людей з інвалідністю, 2000 гривень для інших осіб. Усім, хто має право на цю допомогу і до кінця квітня подасть заяву на її отримання, держава перерахує допомогу за два місяці – березень та квітень. Майже у кожній приймаючій громаді діють штаби, які надають гуманітарну допомогу переселенцям – необхідні спочатку продукти, засоби гігієни, одяг.

Нове на сайті