Вівторок, 24 Травня, 2022
ГоловнаНовиниПрезидент Зеленський розповів про три етапи забезпечення українців житлом

Президент Зеленський розповів про три етапи забезпечення українців житлом

Этот материал также доступен на русском языке
Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні заявив, що провів 16 квітня нараду про відбудову міст та поставив завдання на першому етапі забезпечити тимчасовим житлом переселенців, чиє житло було зруйноване у війні, яку розв'язала Росія.

Зеленський нагадав, що ще минулого року ставив завдання уряду – зробити все, щоб цьогоріч можна було забезпечити житлом усіх ветеранів, які стояли в черзі, а потім – військових. Зараз президент повідомив про розширення цього завдання на масштаб усієї держави. Як результат – буде кілька етапів.

“Зараз ми фактично розширюємо те минулорічне завдання на масштаб усієї держави й деталізуємо його так, щоб це було справжньою модернізацією українських міст і українських громад. А ще поєднуємо це з програмою енергомодернізації житла. Як результат – буде кілька етапів”, – сказав він.

Зеленський повідомив, що поставив завдання, щоб на першому етапі були забезпечені тимчасовим житлом усі українські переселенці. Ті, чий дім зруйнований війною.

“Тимчасовим, поки не відновимо їхнє житло. Або поки люди не отримають компенсацію квадратними метрами чи грошима. На другому етапі відновлюємо те, що окупанти намагалися знищити. Всі міста й громади, які постраждали. А на третьому етапі забезпечуємо житлом усіх тих, хто захищав чи захищає зараз державу, хто працював чи працює в інтересах суспільства, а власного житла так і не має. Не може більше бути такого, що людина віддає все життя військовій службі, але виходить на пенсію, не маючи власної квартири. Не може більше бути такого, що син чи донька захищають Україну на війні, а батько й мати не мають власного житла та змушені жити на зйомній квартирі чи шукати інші варіанти. Не може більше бути такого, що лікар чи медична сестричка, вчитель чи правоохоронець усе життя чесно віддають справі, а залишаються в гуртожитку на десятки років, якщо не на все життя. Уряд, усі органи центральної влади разом із місцевою владою повинні це забезпечити. І забезпечать. Кожен і кожна в Україні мають право на своє житло, на свій власний дім чи свою власну квартиру. На безпечний і комфортний життєвий простір, який буде розрахований на будь-яку людину. Всі, чиє житло зруйнували окупанти, і всі, хто довгі роки стояв у черзі. Увесь наш народ, який заслуговує на життя в сучасному середовищі”, – зазначив Зеленський.

Він наголосив, щоб реалізувати цей проект, вже залучають провідних архітекторів, увесь потенціал держави та міжнародну підтримку.

“Додамо участь компаній, держав-партнерів, міжнародних донорів. Абсолютно не маю сумнівів, що нам вдасться це зробити. Вдасться не тільки відновити зруйноване, а й відновити справедливість щодо тих, чиє право на житло було порушене”, – зазначив президент України.

Нове на сайті