Четвер, 26 Травня, 2022
ГоловнаНовини12 квітня – День працівників ракетно-космічної галузі України

12 квітня – День працівників ракетно-космічної галузі України

Этот материал также доступен на русском языке
12 квітня – 102-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 263 дні. У цей день у світі відзначаються Всесвітній день авіації та космонавтики, День народження рок-н-ролу, Міжнародний день польоту людини у космос, Всесвітній день хом'яка, Міжнародний день усвідомлених сновидінь, Міжнародний день безпритульних дітей.

День працівників ракетно-космічної галузі України заснований у 1997 році указом президента Леоніда Кучми з огляду на “значний внесок працівників цієї галузі у наукові дослідження, створення сучасної ракетно-космічної техніки та впровадження високих космічних технологій у народне господарство”.

Професійне свято працівників ракетно-космічної галузі України, як і День космонавтики, відзначають щорічно 12 квітня. Саме в цей день у 1961 році вперше у світі було здійснено політ людини у космос. На орбіту Землі було виведено перший у світі космічний корабель-супутник “Схід” з людиною на борту – пілотом-космонавтом Юрієм Гагаріним.

12 квітня відзначається Всесвітній день рок-н-ролу. Цього дня у 1954 році Білл Хейлі разом із гуртом “The Comets” записав сингл “Rock Around The Clock”, який став знаковим у новому музичному напрямку. У планах музикантів запис цього синглу мав відбутися 12 квітня 1954 року в студії Pythian Temple у Нью-Йорку. Контракт зі студією закінчувався 13 числа і за 3 години до його завершення, приблизно о 9-й вечора 12 квітня музиканти з’явилися. Більше того, вони встигли записати три версії цього синглу, остання з яких і стала знаменитим хітом.

Серед найвідоміших музикантів, які працювали у цьому стилі музики, одразу згадується ім’я короля – Елвіса Преслі.

12 квітня відзначається Всесвітній день хом’яків. У 1930 році зоолог і професор Єврейського університету в Єрусалимі Ізраїль Ахароні відправився в експедицію на кукурудзяне поле, щоб знайти там хом’яків. Ця експедиція стала хорошим стартом для подальшого приручення цих тварин.

Хом’яки тоді вивчалися у Єрусалимі як лабораторні тварини. Деякі з них втекли з клітки через дірку в підлозі. Є думка, що більшість диких золотих хом’яків в Ізраїлі – це нащадки цих біженців.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, які події відбулися 9 квітня.

Нове на сайті