П’ятниця, 20 Травня, 2022
ГоловнаНовиниЧому не доплатили вікову надбавку?

Чому не доплатили вікову надбавку?

Этот материал также доступен на русском языке
Мені надійшло повідомлення на телефон, що виплатять 6930 гривень, а коли пішов отримувати, виплатили лише 6030 гривень

«Було рішення уряду про те, що тим, кому виповнилося 75 років і більше, додадуть пенсію у грудні 2021-го. Мені надійшло повідомлення на телефон, що виплатять 6930 гривень, а коли пішов отримувати, виплатили лише 6030 гривень. У січні отримав таку саму суму – нічого не додали. У Пенсійному фонді нічого не пояснили. Допоможіть розібратися.

Михайло Крамський, м. Харків»

Розібратися у цій ситуації без даних пенсійної справи неможливо. Підвищення пенсіонерам віком від 75 років у розмірі до 400 гривень встановлювалося не з 1 грудня, а з 1 жовтня 2021 року. Можливо, вам його встановили невчасно і мали виплатити додатково за жовтень і листопад у грудні, про що й повідомили.

Додатково у грудні пенсія могла збільшитися у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. Але точного виду вашої пенсії та її складових ми не знаємо. Також ми не знаємо, як ви отримуєте пенсію – через пошту або через банк, можливо, якась плутанина відбулася вже при самій виплаті.

Щоб розібратися в ситуації, потрібно отримати у Пенсійному фонді довідку про розмір складових вашої пенсії за останні місяці та звірити з тими сумами, які ви отримували раніше.

Сергій Коробкін, незалежний консультант

Нове на сайті