Через їхню відсутність люди з хронічними захворюваннями відчувають додаткові стрес і тривогу. До ліків такого роду відносяться L-Тироксин, протидіабетичні препарати та інсулін, щодня потрібні хворим з патологіями щитовидної залози та цукровим діабетом. Що робити тим, хто відчуває зараз брак потрібних ліків, розповів ендокринолог Вадим Бурчак.
Тироксин (Т4) – один із двох головних гормонів щитовидної залози, що грає важливу роль в обміні речовин. При нестачі тироксину порушується робота клітин всіх органів та систем без винятку. Такий стан нестачі тироксину в організмі називається гіпотиреозом. Гіпотиреоз розвивається внаслідок руйнування клітин щитовидної залози, причому для його розвитку має загинути більшість цих клітин.
Препарат «L-Тироксин» призначають при гіпотиреозі, еутиреоїдному зобі, раку щитовидної залози (після оперативного лікування), як замісну терапію та для профілактики рецидиву зоба після резекції щитовидної залози.
«L-Тироксин» у добовій дозі приймають внутрішньо вранці натще, не менше ніж за півгодини до їди, не розжовуючи та запиваючи таблетку невеликою кількістю рідини (півсклянки води).
Звичайно, у мирний час ендокринологи таких порад не дають, але зараз ваше завдання – за всяку ціну зберегти здоров’я та життя. Тому ось військові рекомендації для тих, у кого повна заміщувальна доза тироксину.
Якщо у вас цукровий діабет другого типу та закінчуються протидіабетичні препарати, ваше головне завдання – не допустити декомпенсації. Що для цього потрібно робити:
Якщо у вас цукровий діабет першого типу та закінчується інсулін, зменшуйте дозу, щоб його вистачило на більший термін. Нехай буде гіперглікемія, але принаймні не важка декомпенсація за повної відсутності інсуліну.
Самопочуття пацієнтів із цукровим діабетом другого типу тримається на трьох китах:
Живлення діабетика має бути регулярним, частим та дробовим. Якщо є можливість, основні прийоми їжі (сніданок, обід, вечеря) поєднуйте з додатковими (другий сніданок, полудень, легке перекушування перед сном), сформованими за рахунок зменшення основних порцій.
Ірина Лебединець
Виплати під загрозою! Якщо не проводити жодних операцій із пенсійною карткою, ви можете втратити доступ…
Стартувала видача гуманітарної допомоги. Продуктові набори та засоби гігієни надаються не кожній людині окремо, а…
У 2025 році в Україні змінюються умови отримання пенсій по інвалідності. Хто має пройти повторний…
Цієї ночі окупанти атакували кілька областей, зокрема Дніпропетровську, Харківську, Запорізьку, Київську та інші. Представники обласної…
Почалася реєстрація для отримання грошової допомоги в межах міжнародного проєкту, спрямованого на покращення умов життя.
4 квітня світ відзначає кілька важливих міжнародних дат. Це день, присвячений захисту безпритульних тварин, підтримці…