П’ятниця, 20 Травня, 2022
ГоловнаНовиниПенсія з інвалідності: як встановити та продовжити інвалідність під час війни?

Пенсія з інвалідності: як встановити та продовжити інвалідність під час війни?

Этот материал также доступен на русском языке
Через війну багатьом українцям довелося покинути свої міста та села. У регіонах із активними бойовими діями не працюють державні установи. Що робити, якщо українцю потрібно було підтвердити інвалідність чи продовжити її?

Якщо людина не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії (ЛКК), йдеться у постанові Кабміну від 08 березня 2022 р. № 225 “Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України”.

При цьому медико-соціальні експертні комісії виконують свої функції незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування людини, яка звертається для встановлення інвалідності.

У разі неможливості направлення осіб з тимчасовою непрацездатністю на медико-соціальну експертизу у передбачені законодавством терміни, рішення про продовження тимчасової непрацездатності за її наявності приймається без направлення на медико-соціальну експертизу лікарем, що лікує, або лікарсько-консультативною комісією. Направлення лікарем або ЛКК на медико-соціальну експертизу здійснюється не пізніше ніж через місяць після припинення або скасування воєнного стану.

Нове на сайті