Так, жінки, зайняті повний робочий день, у тому числі на роботах зі шкідливими та важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад та показників, затвердженим КМУ, та за результатами атестації робочих місць за умови наявності необхідної кількості пільгового та загального стажу роботи мають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
У разі якщо жінка не набула повного пільгового стажу за Списком №2 (10 років), але відпрацювала не менше половини тривалості стажу (5 років), за наявності у неї передбаченого законодавством стажу роботи пенсія на пільгових умовах призначається із зменшенням пенсійного віку, визначеного ст. 26 З.У. “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, на 1 рік за кожні повні 2 роки роботи за Списком №2.
Порядок застосування Списків №1 та №2 виробництв, робіт, професій, посад та показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах, затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 №383.
До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати внесення цієї посади чи професії до Списків.
Водночас робота у шкідливих умовах після 21.08.1992 р. зараховується до пільгового стажу, якщо право на це підтверджено атестацією робочого місця.
Основним документом, який визначає де, ким і протягом якого часу працювала людина, є трудова книжка.
Якщо у трудовій книжці відсутні відомості, що підтверджують пенсію на пільгових умовах, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств. Якщо йдеться про підтвердження роботи в особливо шкідливих та шкідливих умовах праці за Списком №1 та №2, такі довідки необхідні, оскільки в трудових книжках не зазначено, в яких умовах працювали люди і чи були вони зайняті на певних роботах або на певних виробництвах протягом повного робочого дня.
У довідці мають бути зазначені:
Читайте також:
Джерело: petrovka.dp.ua
Піжама – домашній одяг для сну та відпочинку, який характеризується комфортом носіння та м'якістю тканини.…
Після переходу на новоюліанський календар дата Дня святого Миколая змінилася. Православна церква України з минулого…
Чи буде в суботу тепло, чи готуватись до дощів і снігу? Що кажуть синоптики.
Чи буде геомагнітна активність підвищена цього вікенду? Які прогнози роблять експерти?
Подбайте, щоб виноград легко переніс зиму і порадував вас хорошим урожаєм наступного року.
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.