За церковним православним календарем 22 лютого відзначається 7 чоловічих іменин. Перелік іменин допоможе у виборі імені для хлопчика, народженого цього дня. 22 лютого іменини відзначають:
від давньогрецького імені Басилейос – «царський, царствений»
від давньогрецького імені Геннадій, що походить від Геннади – «благородний, первородний»
від давньоєврейського імені Йоханан – «Яхве милостивий» від давньоєврейського Іоанн – «помилований Богом»
від латинського innocens – «нешкідливий, безневинний, невинний»
від давньогрецького імені Петрос – «камінь», «твердий», «надійний»
у перекладі з грецької мови – “доля”, “випадок” від імені давньогрецької богині удачі Тюхе – “удача”, “випадковість”, “жереб”
польська, білоруська та давньоруська форми давньоєврейського імені Йоханан – «Яхве милостивий»
Церква вшановує святого Никифора, який жив у місті Антіохії Сирійській. Постраждав за віру в Ісуса Христа при імператорах Валеріані та Галлієні у III столітті.
Згадка церквою здобуття святих останків першого єпископа Іркутського Інокентія у 1805 році.
Церква згадує здобуття святих останків патріарха Московського Тихона (назва при народженні – Василь Бєлавін) в 1992 році. Мощі святого спочивають у Великому Донському соборі Донського монастиря.
Приурочений самітнику Панкратію. Жив у XIII столітті. Був ієромонахом у Києво-Печерському монастирі.
День Панкратія має інші назви: Панкратій-лапотник; Лаптєв день; Никифори-Панкрати; Панкрат – і присвячений вшануванням пам’яті святого Панкратія.
Про життя преподобного Панкратія мало відомо. Він жив у XIII столітті, був ієромонахом у Києво-Печерській лаврі. Мав дар чудотворення і зцілення від безлічі хвороб. Потім пішов у Далекі печери, де почав вести затворницький спосіб життя і невпинно молитися. Там і були поховані його мощі.
Традиції та обряди
У селах та селах із цього дня починали наводити лад у господарстві. Перевіряли інвентар на предмет мастила, ремонту або заміни деталей, оглядали стан насіння, підраховували запаси продуктів, що залишилися.
У День Панкратія починали плести ноги. За старих часів вони були поширеним видом взуття у мешканців селищ. У них легко було ходити, ноги не набрякли і не потіли. Лапті з халявою (у просторіччі – високі личаки) отримали назву «нікіфорці», на честь святого мученика Никифора, якого також вшановують 22 лютого.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…