П’ятниця, 22 Листопада, 2024
ГоловнаНовиниЯке завтра, 10 лютого, свято? - Привітаємо домового

Яке завтра, 10 лютого, свято? – Привітаємо домового

Этот материал также доступен на русском языке
Завтра, 10 лютого, відзначають 5 православних церковних свят.

Церковні православні свята 10 лютого

Єфремів день, Преподобного Єфрема Сиріна

Пам’ять святого Єфрема Сиріна – християнського богослова та поета IV століття.

Преподобного Єфрема Новоторзького

Присвячений святому Єфрему – засновнику та настоятелю Борисоглібського монастиря в Торжці. Жив у ХІ столітті.

Преподобного Єфрема Печерського

Вшанування святого Єфрема Печерського, єпископа Переяславського. До того, як став ченцем, був скарбником і керував господарством при дворі великого князя Ізяслава Ярославича київського. Збудував у Переяславі перші кам’яні храми. Помер 1098 року.

Преподобного Феодосія Тотемського

Вшанування пам’яті Феодосія Тотемського Суморина родом із Вологди. Роки життя: прибл. 1530-1568. Заснував монастир біля Тотьми, став його настоятелем. Оновив Тотемську Єфремову пустель і заснував у ній братство.

Преподобного Ісаака Сиріна

Свято на честь Ісаака Сиріна, єпископа Ніневійського. Жив у VII столітті. Відомий як письменник-аскет.

Єфремів день

Народне свято Єфремів день має й інші назви: Єфрем – цвіркуновий заступник; Єфрем Сірін; Єфрем-ветродуй; кудеси; запечник; іменини домового

История

Єфрем був родом із Месопотамії. Він жив у IV столітті. Його батьки були бідними землеробами, але сина виховували у благочестя та смиренності. За своєю природою Єфрем мав запальний, дратівливий характер, але за велінням Всевишнього зміг ступити на шлях смирення і стати учителем покаяння.

Прийнявши чернецтво, він пішов жити в пустелю і став пустельником. Оскільки Господь нагородив його даром учительства, Єфремові не дано було бути самотнім. Він зміг поєднувати самовіддану працю та вивчення Слова Божого, черпаючи в ньому сили для своєї душі та мудрість.

Традиції та обряди

Основною подією дня є іменини домового. Тому на це свято необхідно обов’язково задобрити домашній дух. І тому є багато способів. Хтось воліє залишити блюдечко з молоком та печивом. Хтось ріже чорного півня, змочує його кров’ю віник і підмітає їм двір та будинок. А хтось пригощає домового свіжою кашею, залишеною у кутку в глиняному горщику.

Згідно з старим повір’ям, ніхто так добре не ладнає з домовиком, як кішка. Тому в Єфремів день її не варто кривдити. Також у жодному разі не можна вбивати комах, які живуть у будинку. Домовик цього не любить і може роздратуватися.

У це свято прийнято виметати підлогу в будинку мітлою, зробленою з полину. Вважається, що це допомагає захистити житло від поганих, заздрісних людей та темної сили.

Прикмети

  • Якщо на вулиці вітер гуляє, то влітку буде багато дощів.
  • Повітря над лісом стало синім – до швидкого тепла.

Нагадаємо, ми розповідали вам про свята 9 лютого.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні