Досудове оскарження
Людина з інвалідністю має право протягом місяця після рішення медико-соціальної експертизи подати письмову заяву до комісії, в якій вона проходила огляд, або до управління охорони здоров’я.
У триденний термін усі наявні документи будуть направлені до обласної чи центральної міської комісії. Там протягом місяця повторно оглянуть людину та ухвалять відповідне рішення.
Якщо ви не погоджуєтесь і з цим рішенням, його можна оскаржити в Міністерстві охорони здоров’я.
МОЗ, за наявності фактів порушення законодавства про медико-соціальну експертизу, доручає Центральній медико-соціальній експертній комісії (МСЕК) МОЗ або обласній комісії іншої області повторно (з урахуванням усіх наявних обставин) розглянути питання, за яким оскаржується рішення.
Особливо складні випадки
В особливо складних випадках люди можуть направити на обстеження до клініки Науково-дослідного інституту проблем інвалідності (м. Дніпро) та Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю (м. Вінниця). Після обстеження ці установи складають консультативні висновки, які мають рекомендаційний характер.
Оскарження у суді
Рішення МСЕК також може бути оскаржено до суду. Позовна заява подається до адміністративного суду – у строк не пізніше шести місяців з дня, коли людина дізналася про порушення свого права.