У США – День штату Мічиган, День Роберта Едварда Лі, День Вінні-Пуха, День кавового гурмана, День качки по-пекінськи, День тлумачного словника, День Мартіна Лютера Кінга, День вчителя початкової школи, у Таїланді – День збройних сил, у Греції – Патрський карнавал, у Перу – День заснування Ліми, у Тунісі – День революції, у Новій Зеландії – День провінції Веллінгтон, в Індії – День посту.
Яке свято відзначають 18 січня?
Сьогодні святкують День Вінні-Пуха. Число 18 символічне для плюшевого ведмедя. Дата виникла не випадково – вона збігається з днем народження автора цієї знаменитої казкової історії, англійського письменника Алана Олександра Мілна (1882-1956), який вигадав її для свого сина Крістофера Робіна. До речі, в оригінальній версії повісті про Вінні рівно 18 розділів.
Плюшевий ведмідь був подарований Крістоферу Робіну на його перший день народження (21 серпня 1921) і спочатку носив ім’я Едвард. Пізніше плюшевий ведмедик був перейменований – він отримав ім’я справжньої ведмедиці на прізвисько Вінніпег (Вінні). Вона потрапила до Британії як талісман другої піхотної бригади канадської армії і жила в Лондонському зоопарку. Там із нею познайомився і потоваришував 4-річний Крістофер Робін.
Історії про Вінні-Пуха користуються величезною популярністю у всьому світі. Книги про плюшевого ведмедика опубліковані десятками мов.
Що сталося в Україні та світі 18 січня?
1535 – іспанський конкістадор Франсіско Пісарро заснував у Перу місто Ліму.
1778 – британський мореплавець Джеймс Кук став першим європейцем, який побачив сучасні Гавайські острови та назвав їх Сандвічевими островами.
1788 – у Ботанічній затоці з’явилися перші британські поселенці, які мали заснувати в Австралії виправні колонії для злочинців.
1871 – після закінчення програної французами франко-прусської війни у Версальському палаці проголошено створення Німецької імперії, відомої як Другий Рейх.
1886 – випущено перший автомобіль.
1918 – на зборах студентів Київського університету Святого Володимира та Українського національного університету прийнято рішення створити Студентський курінь імені Січових стрільців.
1919 – у Версалі розпочалася Паризька мирна конференція, учасники якої схвалили статут Ліги націй.
1919 – у Лондоні засновано автомобілебудівну компанію “Бентлі Моторз”, яка спеціалізувалася на виробництві спортивних та вишуканих автомобілів. У 1931 році “Бентлі” була придбана компанією “Роллс-Ройс”.
1934 – британську поліцію забезпечили кишеньковими радіоприймачами, якими передавали дані про скоєні злочини. Першим затриманим вже через 15 хвилин після скоєння злочину виявився злодій, який викрав у Брайтоні три пальта.
1944 – на Волині відбулися перші серйозні сутички Української повстанської армії з військами НКВС.
1963 – засновано футбольний клуб “Карпати” (Львів).
1964 – американські лікарі закликали конгрес зобов’язати цигаркові компанії писати на пачках попередження про небезпеку куріння для здоров’я.
1997 – норвежець Берг Усланд закінчив свій одиночний перехід через Антарктиду, який стартував 15 листопада 1996 року.
2010 – вибухнули кисневі балони на 4-му поверсі лікарні № 7 міста Луганська (відділення кардіології). В результаті – 16 загиблих.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, які свята відзначають 14 січня.