15 січня 2001 року – День народження Вікіпедії, універсальної енциклопедії у всесвітній мережі Інтернет. За обсягом відомостей і тематичним охопленням Вікіпедія вважається найповнішою енциклопедією з коли-небудь створених в історії людства.
Попередником Вікіпедії прийнято вважати Nupedia – проект енциклопедії англійською мовою, що реалізує принципи свободи інформації. Статті для неї писали вчені та люди з академічного середовища, а засновниками були Ларрі Сенгер та Джиммі Уейлс.
Щоб прискорити поповнення енциклопедії, 15 січня 2001 Уейлс і Сенгер відкрили сайт «Вікіпедія». З того часу брати участь у редагуванні енциклопедії міг будь-який користувач Всесвітньої мережі.
Вікіпедія отримала свою назву від технології «вікі», що використовується для її реалізації. У перекладі з гавайської мови вікі означає швидко. У травні 2001 року було запущено мовні розділи Вікіпедії. Нині їх налічується понад 260. Вікіпедія входить до десятки найбільш відвідуваних інтернет-ресурсів світу.
1776 – у Львові вийшов перший екземпляр “Gazette de Leopol”, першого відомого періодичного видання на території України.
1790 – у Франції введено новий адміністративний поділ. Країну поділяють на 83 департаменти.
1797 – Джон Етерінгтон з Лондона вперше у Великій Британії почав продаж у своєму магазині нового типу головного убору – циліндра.
1943 – у штаті Вірджинія (США) завершили будівництво Пентагону – найбільший офісний будинок у світі, в якому базується Міністерство оборони США.
1992 – Бернерс-Лі Тім, “батько World Wide Web”, випустив веб-браузер – програма, яка дає можливість переглядати ресурси Інтернету.
1993 – у США на телеканалі NBC вийшла в ефір остання (2137) серія “Санта-Барбари”.
2006 – вперше президентом Чилі стала жінка – Мішель Бачелет.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про свята та цікаві події 13 січня.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…