Святий мученик Гордій жив у ІІІ столітті. Він походив із каппадокійського міста Кесарії (територія сучасної Туреччини) і був начальником (сотником) у римському війську.
У певний момент Гордій настільки глибоко увірував у Христа, що склав із себе посаду сотника і став відлюдником у пустелі. Коли імператор Лікіній почав гоніння на християн, то Гордій прийшов у місто, коли язичники влаштували свято на честь бога війни, Марса. На бенкеті він проголосив, що вірує в Христа і зневажає ідолів. Його схопили, мучили, катували, а потім обезголовили.
Вірять, що цього дня не можна нічим хвалитися, інакше все Гордій забере. Наші пращури вважали, що на Гордія нечиста сила “лютувала” особливо, тому вдаватися до гордині не можна, інакше все, чим хвалишся, Гордій забере.
Вірили, що на Гордія відьми корів на смерть видоюють. Тому, перш ніж доїти корову, господині читали спеціальне замовляння. Коров в цей день годували вівсяною кашою на молоці. Стежили, щоб у хліві не було “чужого ока” під час доїння.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про церковні свята 12 січня.
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.