Середа, 26 Січня, 2022
ГоловнаНовиниЦей день в історії: 11 січня – Міжнародний день "Дякую"

Цей день в історії: 11 січня – Міжнародний день “Дякую”

Этот материал также доступен на русском языке
11 січня – 11-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 354 дні. Цього дня у світі відзначаються Міжнародний день «Дякую», День кавових мрій, День таємного приятеля, Міжнародний день рівності на роботі.

Міжнародний день «Дякую»

Сьогодні відзначається день подяки . Подяка та ввічливість – важливі та необхідні у спілкуванні речі. Тому не втрачайте сьогодні нагоди сказати «дякую» і не забувайте робити це щиро. Адже, як стверджують психологи, лише слова вдячності, що йдуть від душі, здатні зігріти своїм теплом.

Міжнародний день заповідників та національних парків

Заповідники відіграють важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічної та ландшафтної різноманітності, підтримці екологічної рівноваги в природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини та суспільства.

Загалом у світі створено понад 11 тисяч заповідних територій, що мають статус заповідника чи національного парку.

Що сталося 11 січня?

1693 – виверження вулкана Етна на Сицилії, загинуло близько 60 тисяч людей.

1759 – у Філадельфії (штат Пенсільванія) розпочала роботу перша в США страхова компанія.

1775 – вперше в США єврей (Френсіс Сальвадор) був обраний на державну посаду. Це сталося у штаті Південна Кароліна.

1803 – Монро і Лівінгстон вирушили в морську подорож із США до Парижа, маючи на меті купити Новий Орлеан, внаслідок чого США придбали весь штат Луїзіана.

1909 – з Нью-Йорка до Філадельфії відправляються учасниці перших жіночих автоперегонів.

1922 – 14-річний канадець Леонард Томпсон став першою у світі людиною, яку врятували від смерті від діабету за допомогою інсуліну.

1923 – у зв’язку з невиплатою Німеччиною репарацій, встановлених Версальським договором, французькі та бельгійські війська зайняли Рурську область, де добувалося 70% німецького вугілля.

1935 – американка Амелія Ерхарт почала переліт через Тихий океан. Вона першою у світі самостійно подолала відстань від Гавайських островів до Окленду, штат Каліфорнія.

1971 – американський журналіст Дон Гефлер ввів термін Кремнієва долина, коли він почав публікувати серію статей під назвою “Кремнієва долина США”.

1981 – команда з трьох британців під керівництвом сера Ренальфа Фіннес завершила найдовшу на відстані і коротку за тривалістю експедицію через Антарктику, досягнувши бази Скотта після 75 днів шляху; було пройдено 2 тисячі 500 миль.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, коли відзначають розвантажувальний день.

Нове на сайті