Нацбанк не вбачає за собою права втручатися у фінансову діяльність приватних кредиторів. Він не має на це законних підстав.
“Це ринкові відносини. І всі фінансові установи, які надають споживчі кредити, працюють за однакових умов”, – заявила начальник управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ Ольга Лобайчук.
У багатьох кредиторів правила виписані так, що іноді мікрокредит обходиться позичальнику в 1000% річних. Взявши одного разу навіть невелику позику і не зумівши виплатити її вчасно, люди потрапляють у боргову кабалу.
Нещодавно вийшла постанова, згідно з якою вже з 8 січня 2022 року всі компанії, що працюють на ринку фінансових послуг, зобов’язані будуть надавати на своїх вебсайтах та в рекламі вичерпну інформацію про умови позик, реальні відсотки та труднощі, з якими може зіткнутися позичальник.
“Ми сподіваємося, що розкриття процентних ставок, без обманних практик, спонукатиме фізичних осіб замислюватися, настільки їм потрібен такий дорогий кредит. А прозора конкуренція працюватиме на зниження таких ставок”, – сказала представниця Нацбанку.
Нацбанк розробляє правила, які зобов’язуватимуть кредитора оцінювати платоспроможність свого клієнта. Наприклад, якщо він уже взяв кредити у 5-10 компаніях, то, очевидно, більше йому давати не варто, бо він не зможе повернути ці гроші.
Багато позичальників можуть втратити можливість взяти в борг до зарплати через те, що не пройдуть перевірку.
Раніше опубліковано: Как обратиться в контакт-центр Нацбанка?
Джерело: Today.ua
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.