Четвер, 20 Січня, 2022
ГоловнаНове в законодавствіГромадянам 55 років і старше хочуть дозволити брати участь у накопичувальній пенсії

Громадянам 55 років і старше хочуть дозволити брати участь у накопичувальній пенсії

Этот материал также доступен на русском языке
Українці віком від 55 років відраховуватимуть із зарплати внески для накопичувальної пенсії, пропонує Мінсоцполітики

У законопроекті, який зараз чекає на розгляд у парламенті, вік для накопичувальної пенсії обмежений 55 роками. Однак у Мінсоцполітики вважають таке обмеження дискримінаційним та вирішили його усунути.

Закон про накопичувальну пенсію ще не ухвалено, а дебати навколо нього вже йдуть на повну силу. Зокрема, представники влади досі не визначилися, з якого віку українці не сплачуватимуть внески собі на накопичувальну пенсію.

Раніше лунали різні версії. По одній із них пропонували залучити до участі у накопичувальних пенсіях українців не старше 35 років. Інша версія – менш дискримінаційна: вік участі у накопичувальній пенсії обмежили 55 роками.

Однак міністр соцполітики Марина Лазебна вважає, що обидві ці версії пахнуть ейджизмом: українцям потрібно дозволити сплачувати внески у накопичувальні рахунки і після 55 років. При цьому вони мають бути добровільними.

По-перше, громадяни України йдуть на пенсію у 60 років, а не у 55. А по-друге, багато хто з них продовжує активно працювати і після 60. Причому багато хто якраз досягнув до цього віку кар’єрних висот і отримує високі зарплати. Тоді, чому б не дозволити їм відраховувати внески зі своєї зарплати, резонно розмірковує голова Мінсоцполітики.

“Люди працюють і після 60. І у різних людей різні зарплати. І людина може мати хорошу зарплату і собі відкладати, і працювати після 60 років. Це демократичний принцип – право вибору”, – каже Лазебна.

Читайте також:

  • Накопичувальна пенсія: Марина Лазебна розповіла, що чекає 50-річних;
  • Какой будет накопительная система в Украине;
  • В правительстве рассказали, когда может заработать накопительная пенсионная система.

Нове на сайті