Бустерну або ревакцинальну, дозу вводять для того, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом падає. Це відбувається у всіх людей, незалежно від препарату, яким вони прищепилися.
Різниця лише в тому, що деякі вакцини зберігають високу ефективність довше за інші.
Додаткову дозу вводять конкретній категорії людей з ослабленим імунітетом. Її можна отримати незалежно від того, яким препаратом людина щепилася раніше, і не раніше ніж через 28 днів після другої дози вакцини.
Міністр охорони здоров ’я Ляшко заявив, що вакцинація бустерною дозою в Україні може розпочатися у січні-лютому, коли понад 50% дорослого населення буде щеплено двома дозами.
За його словами, Україна до цього повністю готова. «Міністерство охорони здоров’я вже підписало контракти на постачання наступного року, – каже він. – Нам вистачить і для бустерної, і за потреби для повного циклу ревакцинації ще двома дозами»
ВАЖЛИВО! Рекомендується використовувати бустерну дозу через шість місяців після повного курсу вакцинації.
Читайте також:
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…