Звернення Маляр вийшло в ефірі телеканалу ДІМ.
“Ніхто не забиратиме жінок до армії. Військовий облік жінок – це не призов до армії і не мобілізація. Йдеться лише про оновлення самої системи військового обліку. Закон про це було прийнято ще навесні цього року і за нього проголосувала абсолютна більшість парламентських фракцій. І це спільне парламентське рішення щодо модернізації системи військового обліку”, – сказала Маляр.
Заступник міністра наголосила, що перелік професій, на підставі якого жінок брали на облік, існував завжди.
Проте згодом деякі професії зникають, відповідно до розвитку технологій з’являються інші. Саме тому система військового обліку потребувала реформи.
Маляр додала, що поспішати до військкоматів не обов’язково, оскільки на виконання норми закону відводиться весь 2022 рік. При цьому на облік ставитимуть тих, хто є представником затребуваних професій, має відповідний вік та стан здоров’я.
Нагадаємо, що Міністерство оборони України видало наказ, який зобов’язує українок більшості професій стати на військовий облік. Ця звістка викликала в суспільстві величезний резонанс і стала однією з найобговорюваніших тем наприкінці 2021 року. Свої пояснення з цього приводу також дав головком Збройних Сил України (ЗСУ) генерал-лейтенант Валерій Залужний.
Читайте також:
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.