Четвер, 20 Січня, 2022
ГоловнаНове в законодавствіВ Раді ухвалили електронне посвідчення ветерана

В Раді ухвалили електронне посвідчення ветерана

Этот материал также доступен на русском языке
Верховна Рада України проголосувала в цілому за проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного ветеранського посвідчення».

Законопроєкт передбачає закріплення на законодавчому рівні поняття «електронне посвідчення ветерана», а також можливість його використання громадянами України як аналога відповідної довідки у вигляді книги.

Це стосується ветеранів війни, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – близько 1,2 млн громадян.

Електронне посвідчення ветерана, або «е-посвідчення» ветерана, міститиме унікальний електронний ідентифікатор (QR-код, штрих-код, цифровий код), який матиме посилання на відповідний запис в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни.

За словами міністерки у справах ветеранів України Юлії Лапутіної, Міністерство ветеранів зараз працює над розробкою та впровадженням Єдиного державного реєстру ветеранів війни та електронного посвідчення ветерана війни «е-посвідчення ветерана».

– Український парламент зробив важливий крок на шляху до запровадження електронного посвідчення ветерана. Держава нарешті налагодить автоматизований обмін інформацією між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та автоматизованими інформаційно-довідковими системами, реєстрами та банками даних, наявними в державних органах або органах місцевого самоврядування. Україна буде на крок попереду в питаннях цифровізації, – підкреслила Юлія Лапутіна.

Читайте також:

Джерело: kmu.gov.ua

Нове на сайті