Середа, 19 Січня, 2022
ГоловнаНовини11 грудня - Міжнародний день гір і танго

11 грудня – Міжнародний день гір і танго

Этот материал также доступен на русском языке
До кінця 2021 року залишається рівно 20 днів. Сьогодні відзначається Міжнародний день гір та Міжнародний день танго.

Міжнародний день гір

Міжнародний день гір входить до всесвітніх та міжнародних днів ООН. Він був проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у 2003 році і відтоді відзначається щорічно 11 грудня.

Історія цього дня розпочалася з резолюції, яка проголосила 2002 рік Міжнародним роком гір. Його основним завданням було підвищення поінформованості про важливість сталого розвитку гірських районів. Коли було підбито підсумки проведених у рамках Міжнародного року гір заходів, було ухвалено рішення щорічно відзначати Міжнародний день гір.

Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Щорічно проводиться 11 грудня. Бронхіальна астма – одне з найпоширеніших хронічних захворювань у світі. За статистикою понад 5% дорослого населення та 10% дитячого страждають на це захворювання.

Нагадаємо, що вперше Всесвітній день боротьби проти астми став відзначатися 1998 року у більш ніж 35 країнах та був приурочений до Всесвітньої наради з бронхіальної астми, що проходила в Іспанії, м. Барселона.

Всесвітній день боротьби проти астми був заснований рішенням Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, основним його завданням є покращення обізнаності лікарів, пацієнтів та населення про це захворювання, привернення уваги громадськості до вирішення проблем, пов’язаних з астмою, та підвищення якості медичної допомоги пацієнтам з астмою.

Міжнародний день танго

11 грудня, у день народження аргентинського співака та кіноактора, знаменитого «Короля танго» Карлоса Гарделя (Carlos Gardel, 1887 (або 1890) – 1935), відзначається Міжнародний день танго (International Day of Tango) – свято танцю, філософія якого полягає у протиборстві.

 

Життя у танго вирує, а в центрі танцю – Чоловік та Жінка. Їхні взаємини, пристрасті, конфлікти, примирення, «третій зайвий», ревнощі, ненависть – усі почуття, які сповнюють людське життя.

Пам’ятні дати 11 грудня

1769 року видали перший патент на жалюзі.

1816 року Індіана приєдналася до США і стала дев’ятнадцятим штатом.

1852 року в Парижі відкрили найстаріший з діючих нині цирків.

1941 року Німеччина та Італія оголосили війну США.

1977 року підписано Кіотський протокол – міжнародний договір про обмеження викидів в атмосферу.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, які події в Україні та світі відбулися 9 грудня.

Нове на сайті