Інші назви свята: «Григорій», «Никон», «Зустріч Сивера», «Передзим’я». У народі його прозвали Сивер, бо в ці дні починався холодний північний вітер.
Святий Григорій Неокесарійський народився у знатній язичницькій родині в Неокесарії Понтійській у Малій Азії. Нині це на території Туреччини. У християнську віру Григорій навернувся 238 року, а невдовзі його висвятили в єпископа його рідного міста, і обіймав він цю посаду 30 років. Люди в його єпископській столиці були дуже грішними, в місті було лише 17 християн, тому Григорій з великою завзятістю взявся навертати язичників у християнство. Бог наділив Григорія даром чудотворення, і він молитвою лікував хворих, одночасно навертаючи їх до істинної віри.
Коли поновилося переслідування християн, владика переховувався у горах. У житії Григорія сказано, що перед смертю він поцікавився, скільки в місті залишилося язичників, – виявилося, що лише 17. Помер Григорій Неокесарійський 270 року. Його святі мощі згодом перенесли до монастиря у Калабрії у Південній Італії.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про Івана Золотоустого.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…