Ячмінь – це запалення волосяної цибулини або сальної залози на краю повіки. Його може спровокувати інфекція, що легко потрапляє на око з брудних рук, а переохолодження сприяє її активізації.
“Вузлик” на повіці червоніє, набрякає, за кілька днів у його центрі з’являється голівка з гноєм. Але звоілкати до цих проявів не варто. Що раніше розпочати лікування ячменю, то краще.
Є чимало перевірених «бабусиних» методів боротьби. Скажімо, вигрівайте ячмінь гарячим вареним яйцем. Але це може погіршити стан, адже тепло посилює розвиток інфекційного процесу, особливо якщо він уже в розпалі. Не варто й вичавлювати гній – поширюючись із кров’ю, бактерії можуть дістатися навіть головного мозку.
Помітивши ячмінь, потрібно намотати ватку на сірник, змочити спиртовим розчином календули і дуже обережно, щоб не потрапило в очі, торкнутися запаленої ділянки.
Корисним є й обережне промивання повік натуральним дьогтьовим милом щонайменше протягом трьох тижнів. Але спершу, щоб уникнути небажаних наслідків, за першої ж нагоди покажіть око лікарю.
За потреби він пропише антибактеріальні краплі, мазі, а також визначить походження «гульки» на повіці, адже ячмінь можна переплутати з халязіоном – запаленням не сальної, а мейбомієвої залози.
Різниця в тому, що остання розміщена не на поверхні повік, а у внутрішньому, хрящовому шарі.
На початкових стадіях халязіон швидко піддається лікуванню мазями та фізіопроцедурами, гормональними препаратами. Але перш ніж їх застосовувати, потрібно переконатися, що потрібні саме вони.
Для здоров’я повік, як і взагалі для організму, велике значення має наявність у раціоні вітамінів (насамперед С, Е та каротину), які у великій кількості містяться в яблуках, моркві, гарбузі, олії. Ці вітаміни сприяють зволоженню очей, шкіри, нормальній циркуляції крові в судинах, що й уберігає від запалень.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…