Середа, 1 Грудня, 2021
ГоловнаНовиниПенсія по-новому: кожен зможе отримати бонус від держави

Пенсія по-новому: кожен зможе отримати бонус від держави

Этот материал также доступен на русском языке
У Мінсоцполітики пропонують не зобов'язувати людей платити внески на загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення за свій рахунок, але заохочувати їх це робити через 100-процентний бонус від держави в рамках 1% від заробітної плати на старті роботи системи.

Такі пропозиції Мінсоцполітики виробило в результаті обговорення системи внесків з Міністерством фінансів і місією Світового банку.

Як робитимуться накопичувальні внески?

З урахуванням зареєстрованого проекту «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» (реєстр. № 2683-3), яким передбачається впровадження загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення, пропонується така модель накопичувальних внесків:

  • обов’язкові внески на індивідуальні рахунки людей в розмірі 1% платить роботодавець (за рахунок зниження ЄСВ) в інтересах всіх осіб, щодо яких він є страхувальником в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • добровільні внески на власні індивідуальні рахунки в розмірі 1% платять усі застраховані особи з власної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) на умовах автозапису з правом відмови;
  • на індивідуальні рахунки людей, які не відмовилися від добровільної сплати накопичувальних внесків з власної зарплати, держава перераховує додаткові стимулюючі внески в розмірі 1%.

Таким чином, всі застраховані особи автоматично стають учасниками другого рівня пенсійної системи і отримують від 1% до 3% від своєї заробітної плати на власні пенсійні рахунки.

Від накопичувальної пенсії можна відмовитися

Людина має право в будь-який час відмовитися від сплати добровільного накопичувального внеску з власної зарплати.

Додаткові стимулюючі внески від держави на індивідуальний рахунок такої людини в цьому разі припиняються. Після відмови за нею залишається право відновити сплату добровільних внесків в будь-який час за власним бажанням з одночасним відновленням сплати стимулюючого внеску від держави.

Читайте також:

Нове на сайті