Такі пропозиції Мінсоцполітики виробило в результаті обговорення системи внесків з Міністерством фінансів і місією Світового банку.
Як робитимуться накопичувальні внески?
З урахуванням зареєстрованого проекту «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» (реєстр. № 2683-3), яким передбачається впровадження загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення, пропонується така модель накопичувальних внесків:
- обов’язкові внески на індивідуальні рахунки людей в розмірі 1% платить роботодавець (за рахунок зниження ЄСВ) в інтересах всіх осіб, щодо яких він є страхувальником в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;
- добровільні внески на власні індивідуальні рахунки в розмірі 1% платять усі застраховані особи з власної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) на умовах автозапису з правом відмови;
- на індивідуальні рахунки людей, які не відмовилися від добровільної сплати накопичувальних внесків з власної зарплати, держава перераховує додаткові стимулюючі внески в розмірі 1%.
Таким чином, всі застраховані особи автоматично стають учасниками другого рівня пенсійної системи і отримують від 1% до 3% від своєї заробітної плати на власні пенсійні рахунки.
Від накопичувальної пенсії можна відмовитися
Людина має право в будь-який час відмовитися від сплати добровільного накопичувального внеску з власної зарплати.
Додаткові стимулюючі внески від держави на індивідуальний рахунок такої людини в цьому разі припиняються. Після відмови за нею залишається право відновити сплату добровільних внесків в будь-який час за власним бажанням з одночасним відновленням сплати стимулюючого внеску від держави.
Читайте також: