Понеділок, 29 Листопада, 2021
ГоловнаДачаЧому не цвітуть жоржини?

Чому не цвітуть жоржини?

Этот материал также доступен на русском языке
«Підкажіть, будь ласка, в чому причина, що мої жоржини цього року не зацвіли. Що я роблю не так?  Валентина Нечаєва, м. Дніпро»

Жоржинам потрібне світло

Щоб ці чудові квіти радували рясним цвітінням, потрібно створювати їм відповідні умови для росту. Жоржини дуже потребують світла (не менше 8-10 годин на день). Якщо Ваш квітник у тіні, то однорічні жоржини, скоріш за все, не зацвітуть, виростуть дрібними і блідими або, в найкращому разі, розпуститься всього одна квітка.

Причина – брак води

Причиною може бути і брак води. У суху і жарку погоду жоржини потрібно поливати щодня (не менше 5 л води під кущ). Рослини обов’язково потрібно замульчувати торфом, перегноєм або іншим матеріалом, щоб земля утримувала вологу і не вкривалася кіркою. Ґрунт має просочитися вологою хоча б на 30-40 см.

Висока температура повітря і цвітіння

Підвищення температури до 30-35 градусів уповільнює ріст жоржин, а поливати їх у такі дні потрібно або пізно ввечері, або рано вранці.

Надлишок азоту у ґрунті теж може залишити Вас без цвітіння. Зелена маса буде активно наростати на шкоду цвітінню.

Для підживлення краще застосовувати настій з органіки: пташиного посліду (розведеного у воді в пропорції 1:20) або коров’ячого гною (1:10). Два-три рази за сезон можна внести під кожен кущ 15 г аміачної селітри. Але майте на увазі, що всі підживлення мають бути завершені до 15 липня.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про секрети пишного цвітіння айстри.

Нове на сайті