Майже 7 млн українців-землевласників отримали повноцінне право володіти, розпоряджатися і господарювати на своїй землі. 28 тисяч угод, 70 тисяч гектарів, майже 44 тисячі гривень за 1 гектар, – такими є результати ринку землі за 100 днів.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.
– Якщо брати загальну цифру всіх транзакцій за землями сільськогосподарського призначення, то середня вартість за гектар на 9 жовтня складає 43,8 тис. грн. Але для того щоб показати докладну аналітику, ми розмежували середню вартість за гектар для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та особистого селянського господарства. У першому разі вартість становить 32 тис. грн, у другому – 33 тис. грн, – розповідає Роман Лещенко, міністр аграрної політики та продовольства України.
Чиновник підкреслює, що ціна більш ніж 40 тис. гривень була прогнозованою і ринковий процес ціноутворення рухається планомірно.
– Безумовно, у нас у показниках, наприклад, Київська область, де середня ціна становила 240 тис. грн/га. Це земля, яка не використовується для сільськогосподарських потреб. Це абсолютно нормально, бо місто Київ та навколишні території є визначальними у формуванні вартості земель не за сільськогосподарською метою, – коментує міністр.
За його словами, зараз відзначається конкретна динаміка зростання ціноутворення. Тобто дешевшати земля точно не буде.
Читайте також:
Джерело: agravery.com
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.