Неділя, 24 Жовтня, 2021
ГоловнаДачаУ Черкаській області знайшли рослину - сучасницю мамонтів

У Черкаській області знайшли рослину – сучасницю мамонтів

Этот материал также доступен на русском языке
Екологи та лісівники знайшли в лісі біля села Пастирське Черкаської області карликовий бересеклет - рідкісну рослину, яка є сучасницею мамонтів і шерстистих носорогів.

Про це повідомляє Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства. «В Україні бересклету практично не залишилося. Тому справжньою сенсацією стали три балки в лісі біля села Пастирське, де у великій кількості росте карликовий бересклет. Мабуть, це найбільша популяція рослини в Україні, а, можливо, і в Європі», – йдеться у повідомленні.

Представники Міністерства екології та природних ресурсів України, Київського еколого-культурного центру і Кам’янського лісгоспу провели експедицію до лісу біля села Пастирське Черкаської області, де проектували заказник для охорони карликового бересклету. Карликовий бересклет – сучасник мамонта і шерстистого носорога, занесений до Червоної книги України. Ця реліктова рослина така давня, що у неї, за словами екологів, немає сил цвісти – вона розмножується тільки вегетативно.

Читайте також:

У Київській області будуть виготовляти вино з лохини

У Кіровоградській області виростили найбільший гарбуз в Україні

Джерело: ukrinform

Нове на сайті