Новини

Засоби захисту рослин: як не натрапити на фальсифікат

Частка підроблених пестицидів на ринку України складає 20-30% обсягу ринку, а кількість фальсифікованих препаратів, які призначені для роздрібного продажу населенню, перевищує цілих 50%.

Які пестициди частіше підробляють

Найчастіше фальсифікують препарати, які користуються найбільшим попитом.

До Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, внесено близько 4 тис. видів пестицидів, реєстрація яких перебуває в компетенції Міністерства екології.

За чинним законодавством пестициди вітчизняного, а також іноземного виробництва, які імпортуються для використання на території України, мають характеризуватися високою біологічною активністю, безпекою для здоров’я людини та довкілля, відповідати державним стандартам і санітарним нормам.

На жаль, більшість із нас бодай раз стикалися з підробленими препаратами, які або взагалі не працюють, або просто спалюють рослину. Але це те, що ми можемо побачити. Але ж такі препарати отруюють ґрунт, а отже, і всі рослини, які на ньому ростуть і потім йдуть у їжу. Використовуючи підроблені пестициди, ми не лише забруднюємо все навколо, ми губимо своє здоров’я та здоров’я своїх рідних.

Як розпізнати підробку

Як вибрати якісні хімічні препарати? Провідний спеціаліст, державна фітосанітарна інспекторка Держпродспоживслужби в Одеській області Ольга Бублик розповіла, на що потрібно звертати увагу, купуючи пестициди.

1. Купувати пестициди потрібно лише у офіційних дистриб’юторів, у спеціалізованих магазинах і відомих фірмах, які добре себе зарекомендували на ринку пестицидів і можуть гарантувати продаж саме оригінального продукту.

2. Постачальники засобів захисту рослин повинні мати сертифікати відповідності на продукцію, яку реалізують. При купівлі завжди потрібно вимагати від продавця сертифікат якості на продукт і обов’язково касовий (товарний) чек з повною інформацією.

3. Упаковка має бути заводською, а не кустарною. Потрібно звертати увагу на наявність голограм, захисних плівок, номерів партій, спеціальних міток на кришці.

4. Інформація на етикетці – тільки чітким шрифтом, українською мовою; обов’язково з назвою постачальника та його адресою в Україні, діючої речовини, з зазначенням назви препарату та номера партії, ваги або обсягу, дати виготовлення та терміну придатності, найменування фірми-виробника та його адреси, способу застосовування.

Пам’ятайте, що неякісний пестицид – це не лише викинуті на вітер гроші, але й велика шкода вашому здоров’ю та родючості ґрунту.

Читайте також:

Новое на сайте

  • Новини

Несподіваний інгредієнт, який зробить котлети соковитими та ніжними

Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…

22/11/2024 13:39
  • Статті

Як вибрати диван для дому: повний гід

Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…

22/11/2024 13:04
  • Новини

В Україні планують заборонити небажані дзвінки: що пропонує новий законопроєкт

Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…

22/11/2024 12:41
  • Новини

“Ощадбанк” змінює правила: як це вплине на ваші фінанси

Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…

22/11/2024 11:42
  • Новини

Стартує прийом заявок на отримання новорічних подарунків поштою для дітей

Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…

22/11/2024 10:53
  • Статті

Ефективне використання перев’язувальних матеріалів та бинтів

Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…

22/11/2024 10:25