Майже 60% хвороб передається саме через насіння. Властиво, страждають не лише ті рослини, що виросли з зараженого насіння, але й абсолютно здорові, які ростуть поруч на ділянці.
Насіння кукурудзи може бути інфіковане бактеріозом качанів, склеротиніозом (біла гниль), сірою гниллю, червоною гниллю, диплодіозом, нігроспорозом, летючою та пухирчастою сажкою, фузаріозом; буряк столовий – фомозом, іржею; горох – альтернаріозом, аскохітозом, бактеріозом, білою, сірою гниллю; квасоля – антракнозом, бактеріозом, склеротиніозом, сірою гниллю; капуста – склеротиніозом; морква – склеротиніозом, фомозом.
Позбутися цих хвороб допоможе протруювання насіння. Можна використовувати хімічні препарати або перевірені часом народні засоби.
Отже, серед «хімії» хороший ефект дає дезінфекція посівного матеріалу препаратом «Максим». Цей фунгіцид чудово справляється з сірою гниллю, вертицильозним в’яненням, фузаріозом, кореневими гнилями, цвіллю.
Так само популярний і «Вітарос», він знищує спори фузаріозу, ризоктоніозу і головні.
Для обробки насіння огірків, томатів, капусти, картоплі застосовують препарат «Фітолавін».
Ну і як не згадати про «Фітоспорин-М». Спектр його дії такий широкий, що жодна хвороба не залишиться в зернятку. Препарат бореться з альтернаріозом, американською борошнистою росою, бактеріозом, чорною гниллю, бактеріальним раком, іржею, фітофторозом, фомозом та іншими хворобами.
А ще «Фітоспорин-М» – чудовий імуностимулятор, який допомагає рослинам переживати стрес.
Що стосується народних засобів, то вони так само ефективні.
Насіння протруюють марганцівкою (перманганат калію). Насіння поміщають у тканинний мішечок і вливають 1-процентний розчин марганцівки, тримають 20-30 хвилин, потім насіння промивають, не виймаючи з мішечка. Можна просто налити рожеву воду в будь-яку посудину і покласти туди насіння на 20 хвилин.
Якщо немає можливості роздобути марганцівку, допоможе перекис водню. Перекис підігрівають до 40 градусів і кладуть туди насіння на 8 хвилин.
Можна скористатися і термічною обробкою. Насіння поміщають у мішечок і тримають у теплій воді (50 градусів) 25 хвилин. По закінченні цього часу насіння на кілька хвилин занурюють у холодну воду. Різниця температур зробить свою справу.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, що підготовано законопроект про заборону пальмової олії.
Після переходу на новоюліанський календар дата Дня святого Миколая змінилася. Православна церква України з минулого…
Чи буде в суботу тепло, чи готуватись до дощів і снігу? Що кажуть синоптики.
Чи буде геомагнітна активність підвищена цього вікенду? Які прогнози роблять експерти?
Подбайте, щоб виноград легко переніс зиму і порадував вас хорошим урожаєм наступного року.
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.
Незважаючи на обіцянки, не всі українці матимуть змогу отримати нову грошову допомогу від президента.