Вівторок, 21 Вересня, 2021
ГоловнаНовиниКого можуть залишити без мобільного зв’язку

Кого можуть залишити без мобільного зв’язку

У Верховній Раді мають намір дозволяти користуватися мобільними телефонами лише після їх реєстрації за паспортом. Кого і коли можуть залишити без зв'язку?

Хочуть захистити від шахраїв і колекторів

Парламент розглядає проект змін до Закону України «Про електронні комунікації», що стосується примусової реєстрації абонентів мобільного зв’язку. Згідно з документом, незабаром нам доведеться реєструвати SIM-карти, прив’язуючи їх до своїх паспортних даних. Головним мотивом для ухвалення законопроекту народні обранці називають особисту безпеку абонентів:

  • запобігання аферам телефонних шахраїв;
  • припинення «колекторського беззаконня», пов’язаного з постійним телефонуванням боржникам;
  • захист персональних даних громадян (наприклад, їхніх банківських рахунків).

Зараз багато хто користується Інтернет-банкінгом, люди отримують виписки на мобільні телефони, замовляють товари і послуги онлайн. Одночасно зростають і ризики шахрайства. В результаті розкрадання телефонів, у пам’ять яких було внесено персональні дані, виникають неприємні ситуації з банківськими рахунками, так пояснюють необхідність нового законопроекту його автори.

Тим часом зареєструвати свої «сімки» за паспортом при бажанні можна вже сьогодні. Такий захід передбачено чинним законодавством України. І, за інформацією компанії «Київстар», кількість абонентів, що проходять у свого оператора процедуру прив’язки номера телефону до паспорту, постійно зростає.

Щоправда, експерти вважають, що мобільний зв’язок «за паспортами» може подорожчати. Контрактні пакети і зараз дорожчі за передплачені приблизно на 15-20%.

Де «відстежують» мобільники?

Якщо закон ухвалять, він набере чинності 1 січня 2022 року. З цього часу почнеться перехід на загальну реєстрацію. Закінчитися він має до 1 січня 2025 року. Абонентам, які не уклали до цієї дати письмовий договір з мобільним оператором на обслуговування, послуги надавати перестануть – тобто відключать.

На сьогодні майже 100 країн, серед яких Норвегія, Південна Корея, Індія, Таїланд, Бразилія, Перу, Польща, Німеччина, Росія, Білорусь і майже всі держави Африки використовують реєстрацію SIM-карток за паспортом. Водночас світовий досвід свідчить, що навіть там, де діє така практика, шахраї знаходять способи й далі викрадати чужі дані і, відповідно – чужі гроші. Тому чи захистить нас новий закон від телефонних аферистів – велике питання.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як одержати компенсацію за перебої зі світлом.

Нове на сайті