Мирон Кизицький жив у ІІІ столітті в Ахаї. Він був лагідним і милостивим. Одного разу на велике свято Різдва Христового, коли здійснював богослужіння, до храму вдерлися воїни разом з місцевим правителем Антипатром. Вони хотіли схопити вірян і стратити.
Святий Мирон встав на захист своєї пастви, став викривати Антипатра в жорстокості, тоді його схопили і піддали тортурам: його спочатку підвісили, стали стругати тіло залізними гребенями, а потім вкинули в розжарену піч. При цьому Господь зберіг життя мученику, а от 150 язичникам, що стояли поруч, – ні, вони були обпалені вогнем від печі.
Преподобний Аліпій Печерський – київський чудотворець, перший давньоруський іконописець, відомий на ім’я. Народився імовірно в Києві близько 1065 або 1070 р. З юних років трудився в Києво-Печерському монастирі.
Іконописання навчався у грецьких майстрів, які розписували 1083 року «Велику Печерську церкву» – Успенський собор. Під час робіт став свідком дива: образ Богоматері «сам зобразився» у вівтарі церкви, і з пречистих Її вуст вилетів голуб, який влетів потім в уста Богонемовляти.
Писав безоплатно ікони не лише для монастирської братії, а й для прихожан, оновлював старі образи у парафіяльних храмах. Досяг високої майстерності – серед київських іконописців йому не було рівних. Мав дар чудотворення.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про церковні свята 27 серпня.
www.krestilnoe.ru, http://www.planeta-l.ru