– Цього року це точно не скінчиться. Вірус швидко мутує і щомісяця ми можемо зіштовхуватися з новими штамами… Це триватиме принаймні ще кілька років. Від двох до п’яти. Аж поки з’явиться якась загальна світова стратегія профілактики у вигляді або універсального щеплення або лікування, – зазначив Ігор Кузін.
Зараз важко сказати, як часто потрібно буде вакцинуватися, – ґрунтуючись на даних, зараз у Міністерстві охорони здоров’я орієнтуються на щорічну ревакцинацію.
Третя хвиля пандемії COVID-19, за прогнозом санітарного лікаря, очікується в Україні не раніше листопада. Якби українці сумлінно дотримувалися профілактичних заходів, локдаун можна було б відтягнути до грудня-січня, але, виходячи з нинішнього сценарію, МОЗ готується запровадити суворий карантин у листопаді.
За словами Кузіна, коли щепленнями буде охоплено не менше 50% населення, уряд може почати вводити обмеження для невакцинованих.
– Ми будемо йти за сценарієм європейських країн, коли для невакцинованих створюють максимальні перешкоди в доступі до публічних місць, де може поширюватися інфекція… Одним зі шляхів, як балансувати між забороною та дозволами, є варіант, коли невакциновані можуть регулярно здавати ПЛР-тести. Результат приносити роботодавцю. Тобто принцип “вакцинують або тестуйся”, – підсумував Ігор Кузін.
Джерело: hmarochos.kiev.ua
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…