Вівторок, 28 Вересня, 2021
ГоловнаНовини30-річчя Незалежності: Україна святкує

30-річчя Незалежності: Україна святкує

Україна відзначає ювілей своєї незалежності - 30 років. З цієї нагоди у столиці заплановано низку урочистих заходів.

Вперше у серпні День незалежності України було відзначено 1992 року. Відтоді весь український народ традиційно з урочистостями відзначає це свято 24 серпня.

Святкування 30-річчя Незалежності України в Києві почнеться з покладання квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків та місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України у ХХ столітті, загиблих учасників Революції Гідності, учасників війни на Донбасі.

О 10:00 на Хрещатику відбудеться військовий парад. Він вперше почнеться спільним винесенням державного прапора України українськими військовиками і представниками країн-партнерів України, що засвідчить їхню підтримку української незалежності.  

Перед проходженням Збройних Сил України відбудеться театралізований перформанс «ДНК» (День народження країни), який покаже історичні віхи України від епохи Київської Русі до новітньої історії України. Театралізоване дійство супроводжуватиметься спеціально написаною музичною темою і звуковим дизайном.

О 13:00 у центрі Києва пройде Марш захисників України. Ветерани та волонтери зберуться в парку імені Тараса Шевченка та організованими колонами пройдуть за таким маршрутом: Бессарабська площа – вулиця Хрещатик – Майдан Незалежності.  

О 14:00 відбудеться річковий парад на Дніпрі. Він пройде в районі Річкового вокзалу і Труханового острова. Заплановано урочисте проходження катерів і пролітання авіації, а наприкінці артилерійський салют з Труханового острова.  

Протягом усього дня в усіх районах Києва будуть проходити художні, спортивні та культурні заходи.

У парку “Володимирська гірка” відбудеться Всеукраїнський фестиваль “Живий словник незалежності”, у плині якого планується пряме включення регіонів, дискусії, патріотичні майстер-класи, флешмоби, презентації молодіжних ініціатив, VR-батли, краєзнавчий квест “Київ доби незалежності” і вечірня кінофест-презентація короткометражного кіно від молодих українських режисерів.

На території парку культури і відпочинку “Гідропарк” відбудеться відкритий турнір спортивного клубу “Майстер” з настільного тенісу серед ветеранів, а також масовий заплив на 500 метрів до Дня Незалежності України.

На території Національного комплексу “Експоцентр України” пройде Забіг у вишиванках.

О 17:00 на честь 30-річчя Незалежності України відбудеться концерт італійського тенора Андреа Бочеллі. Він пройде на Площі Конституції в супроводі Національного симфонічного оркестру України, диригент-маестро Марчелло Рота і Національного хору імені Верьовки. Участь у концерті візьмуть українські зірки.  

Наприкінці дня у НСК “Олімпійський” відбудеться концерт “Незалежність у нашій ДНК. День незалежності країни”, який розпочнеться о 21:00. У святковому шоу візьмуть участь естрадні зірки, артисти опери і балету, а також симфонічний оркестр.

Раніше опубліковано: День Незалежності України

Нове на сайті