«Фахівці управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби звертають увагу, що найкращий час для боротьби зі слимаками – з травня по липень; в цей час слід намагатися їх більше знищити агротехнічним способом, передусім полінням бур’янів, обкошуванням ділянок, розпушуванням ґрунту, а також проводити міжрядний обробіток, оскільки в серпні вони відкладають нові яйця», – йдеться у повідомленні.
Також наголошується, що ефективниим є й ручне збирання шкідників у мокру погоду, після дощу, вночі та вранці по росі. Для цього в місцях їх скупчення розкладають мокрі ганчірки, шматки шиферу, фанери, дощечки, які розміщують на відстані 3-5 м одне від одного. Їх періодично переглядають і збирають слимаків.
Досить дієвим заходом є встановлення пасток з використанням пива, або суміші дріжджів і меду. Треба заповнити посудину зазначеною речовиною і заглибити її на рівні землі. Шкідники підповзуть на запах і потраплять у суміш. Кожні 2-4 дні слід перевіряти пастки, звільняти їх від шкідників і заповнювати новим розчином.
Що стосується хімічного методу боротьби, то в Україні зараз у «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» не зареєстровано жодного препарату. Хоча в інших країнах застосовують препарати з діючою речовиною метальдегід.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про ефективні приманки проти дротяника.
Джерело: Аgrotimes.ua
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.