«Мені 70 років, є група інвалідності. Пенсія – 3600 гривень. Сім’я у нас маленька – я і син, 1988 року народження, ветеран АТО. Син оформлений по догляду за мною, за що він отримує державну соціальну допомогу на догляд в розмірі 2250 гривень.
Чула, що такі малозабезпечені сім’ї можуть отримувати матеріальну допомогу протягом шести місяців. Поясніть, куди потрібно звертатися і чи існує така можливість?
Надія Новогродова, Миколаївська область»
Швидше за все, права на таку допомогу у вас немає. Але остаточний висновок можуть зробити лише у місцевому управлінні соцзахисту населення, з урахуванням майнового стану сім’ї, включаючи дані про наявність рухомого та нерухомого майна, рахунків у банку тощо.
Малозабезпеченою сім’єю вважається та, у якої середній сукупний дохід менший за загальну суму прожиткового мінімуму, розрахованого для такої сім’ї. У конкретному випадку ми бачимо двох членів сім’ї: один працездатний, другий – ні. Для першого враховується 55% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб: 3028 гривень х 55% = 1665,40 гривні. Для другого (пенсіонера), за затвердженими правилами, береться 100% від прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, – 2361 гривня.
Щоб вважати таку сім’ю малозабезпеченою, загальний дохід має бути меншим, ніж 4026,40 гривні на місяць (1665,40 грн + 2361 грн). Тоді б держава доплачувала різницю між цією сумою та фактичним доходом. Але ми бачимо у вказаному прикладі, що сукупний дохід тут перевищує зазначену суму і становить 5850 гривень (3600 грн + 2250) грн). Таким чином, підстави для призначення державної соціальної допомоги відсутні.
Є і другий нюанс. Коло осіб, які можуть входити до складу малозабезпеченої сім’ї, чітко визначено постановою Кабміну «Про затвердження Порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям» №250 від 24 лютого 2003 року. Відповідно до цього Порядку, при визначенні права на відповідну виплату до членів сім’ї відносять передусім неповнолітніх дітей, а не дорослих (якщо вони не мають інвалідності). Також до члена сім’ї може належати той, хто проживає разом із самотньою особою з інвалідністю І групи і доглядає її. У цьому разі відіграє роль група інвалідності. Але визначальним чинником все одно залишається сума сукупного доходу.
Читайте також:
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…