Субота, 1 Лютого, 2025
ГоловнаДомашня енциклопедіяСтрітення Господнє: що символізує цей світлий день

Стрітення Господнє: що символізує цей світлий день

Этот материал также доступен на русском языке
Стрітення Господнє - одне з дванадцяти найголовніших церковних свят. З ним пов'язана історія одного старозавітного старця, який, за переказами, прожив 300 років. І у цього настільки тривалого перебування на землі був особливий сенс.

Стрітення: що то за свято?

У свято Стрітення ми згадуємо євангельську подію, в якій брали участь старець Симеон, праведна Анна і Святе Сімейство. Усі вони зустрілися в єрусалимському храмі, коли Марія та Йосип, за традиціями того часу, привели Богонемовля для обряду посвячення Богові. Згідно зі звичаями старозавітного часу, цей обряд посвячення відбувався на 40-й день життя немовляти.

Праведний Симеон був шанованим громадянином Єрусалима. А в ті часи обирали вчених старців для того, щоб перекладати книги. І йому було доручено перекласти Святе Письмо разом з іншими 72 перекладачами, вченими мужами, з єврейської на грецьку мову для Олександрійської бібліотеки.

Перекладаючи Книгу пророка Ісаї, Праведний Симеон був збентежений пророцтвом про те, що Спаситель усього людства народиться від діви. Припускаючи, що це помилка, він хотів замінити слово «діва» на слово «дружина». У цей момент з’явився ангел і, утримавши його руку, сказав: «Вір написаним словам, ти сам переконаєшся, що вони здійсняться, бо не скуштуєш смерті, доки не побачиш Христа Господа, Який народиться від Пречистої Діви». Це і сталося з ним. За переказами, праведний старець прожив до трьохсот років. І все чекав позбавлення від тягаря довгого життя.

Старець не випадково опинився в храмі, – його привів Святий Дух для зустрічі зі Святим Сімейством. І саме з вуст Симеона прозвучали слова: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвітлення язичників і славу народу Твого, Ізраїля» (Лк 2:29-32). Ці рядки зараз називаються піснею Симеона Богоприїмця і їх читають або співають під час церковної служби.

Так сталася передбачена ангелом зустріч старця Симеона з Христом. А по суті відбулася зустріч Старого і Нового завітів – стародавнього світу в особі старця і християнства. У перекладі з церковнослов’янської «Стрітення» означає «зустріч». Звідси й назва свята.

ДО ВІДОМА. Стрітення Господнє святкується 2 лютого за новоюліанським календарем і 15 лютого – за юліанським.

За матеріалами православної преси

Вам може стати в нагоді:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні