У Суботу Ісус ще залишається в труні, а в Неділю він вже здобуде нове життя і повстане з мертвих. Увечері починається великодня служба, яку обов’язково відвідують усі – від малого до великого. До неї готуються цілий рік. Якщо всеношну відстояти не вийде, великодньої ночі все одно спати не можна. Потрібно запалити свічку перед іконою Ісуса і помолитися з чистим серцем.
Велика Субота – це останній день перед Великоднем. Для віруючих це і скорботний, і радісний день: Христос ще лежить у труні, ще не настало Воскресіння, але вже все сповнене великодньої радості. У день Великої Суботи Церква згадує тілесне поховання Ісуса Христа та зішестя Його в пекло.
Настає Велика субота: просіть вибачення, не можна сміятися, позичати та поминати
15 квітня – Велика чи Пристрасна субота – останній день перед світлим святом Великодня та останній день Великого посту.
Саме у Велику суботу ввечері у церквах розпочинаються великодні служби.
Звичайно, головним звичаєм Страсної суботи є забарвлення та прикраса яєць. Класичним кольором крашанок вважається червоний. Але, звичайно, можна фарбувати яйця в будь-який колір, який вам підкаже фантазія. А перше яйце, яке ви пофарбували, віддайте наймолодшому в сім’ї.
велика
У Велику суботу продовжується Великий піст. Цього дня можна готувати святкові Великодні страви, але їсти їх ще не можна.
З самого ранку господині приймаються за приготування страв до багатого великоднього столу – згідно з традиціями на свято Воскресіння Христового на столі має бути не менше 12 страв.
Велика субота – день доброти, примирення та всепрощення. Сьогодні обов’язково вибачте у всіх, кого ви могли образити. Помиріться з усіма, з ким ви у сварці – не затьмарюйте завтрашнє свято негативними почуттями та емоціями.
Також у суботу перед Великоднем обов’язково потрібно роздати милостиню всім нужденним, яких ви зустрінете на своєму шляху. Ну а родичі та близькі вам люди не повинні залишитися без великодніх подарунків.
Як і протягом усього Страсного тижня, у Велику суботу не можна справляти весілля, дні народження, різні урочистості та взагалі веселитися. Згідно з повір’ями, якщо весілля зіграли на Страсному тижні, то молоді разом довго не житимуть. І, треба сказати, ця народна прикмета найчастіше збувається.
Увечері у Велику суботу в церквах і храмах починають освячувати паски, “фарбування” та продукти до великоднього столу, які господині приносять до церкви у спеціальних кошиках. У них паски та фарбовані яйця за кількістю людей у родині.
Щороку в суботу перед Великоднем у Єрусалимі відбувається сходження Благодатного вогню. Багато тисяч паломників збираються цього дня у храмі Воскресіння Христового, щоб спостерігати одне з головних чудес православної церкви.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…