У Суботу Ісус ще залишається в труні, а в Неділю він вже здобуде нове життя і повстане з мертвих. Увечері починається великодня служба, яку обов’язково відвідують усі – від малого до великого. До неї готуються цілий рік. Якщо всеношну відстояти не вийде, великодньої ночі все одно спати не можна. Потрібно запалити свічку перед іконою Ісуса і помолитися з чистим серцем.
Велика Субота – це останній день перед Великоднем. Для віруючих це і скорботний, і радісний день: Христос ще лежить у труні, ще не настало Воскресіння, але вже все сповнене великодньої радості. У день Великої Суботи Церква згадує тілесне поховання Ісуса Христа та зішестя Його в пекло.
Настає Велика субота: просіть вибачення, не можна сміятися, позичати та поминати
15 квітня – Велика чи Пристрасна субота – останній день перед світлим святом Великодня та останній день Великого посту.
Саме у Велику суботу ввечері у церквах розпочинаються великодні служби.
Звичайно, головним звичаєм Страсної суботи є забарвлення та прикраса яєць. Класичним кольором крашанок вважається червоний. Але, звичайно, можна фарбувати яйця в будь-який колір, який вам підкаже фантазія. А перше яйце, яке ви пофарбували, віддайте наймолодшому в сім’ї.
велика
У Велику суботу продовжується Великий піст. Цього дня можна готувати святкові Великодні страви, але їсти їх ще не можна.
З самого ранку господині приймаються за приготування страв до багатого великоднього столу – згідно з традиціями на свято Воскресіння Христового на столі має бути не менше 12 страв.
Велика субота – день доброти, примирення та всепрощення. Сьогодні обов’язково вибачте у всіх, кого ви могли образити. Помиріться з усіма, з ким ви у сварці – не затьмарюйте завтрашнє свято негативними почуттями та емоціями.
Також у суботу перед Великоднем обов’язково потрібно роздати милостиню всім нужденним, яких ви зустрінете на своєму шляху. Ну а родичі та близькі вам люди не повинні залишитися без великодніх подарунків.
Як і протягом усього Страсного тижня, у Велику суботу не можна справляти весілля, дні народження, різні урочистості та взагалі веселитися. Згідно з повір’ями, якщо весілля зіграли на Страсному тижні, то молоді разом довго не житимуть. І, треба сказати, ця народна прикмета найчастіше збувається.
Увечері у Велику суботу в церквах і храмах починають освячувати паски, “фарбування” та продукти до великоднього столу, які господині приносять до церкви у спеціальних кошиках. У них паски та фарбовані яйця за кількістю людей у родині.
Щороку в суботу перед Великоднем у Єрусалимі відбувається сходження Благодатного вогню. Багато тисяч паломників збираються цього дня у храмі Воскресіння Христового, щоб спостерігати одне з головних чудес православної церкви.
Одна категорія пенсіонерів має право на безоплатні путівки на санаторно-курортне лікування. Як їх отримати.
Іноді пенсіонери отримують пенсію не в тому розмірі, на який розраховували. У Пенсійному фонді України…
У ПриватБанку запустили нововведення, яке значно спрощує процес переказу коштів. Як парцюватиме нова функція -…
Навіть після миття холодильника неприємний запах залишається? Розповідаємо, як його позбітися.
У 2025 році право вийти на пенсію у 60 років мають ті, хто набув щонайменше…
Спека чи зливи? Чого очікувати українцям у суботу та неділю? Синоптики зробили детальний прогноз.