При посадці часнику орієнтуємося на погоду
Головне правило посадки часнику – ґрунт повинен прогрітися до температури 6-8 ° C, що зазвичай відбувається у квітні або на початку травня. Не варто затягувати з посадкою, тому що ярий часник має триваліший вегетаційний період — близько 90-100 днів, на відміну від озимого, який росте 75-90 днів.
Цікаво: У чому унікальність українського часнику – експерти зробили несподіваний висновок
Тому, щоб забезпечити рослині достатньо часу для зростання, необхідно розпочати посадку вчасно.
Згідно з народними прикметами, оптимально саджати часник після свята Благовіщення, коли, за повір’ями, земля отримує благословення. У 2025 році Благовіщення відзначатиметься 25 березня за новим церковним календарем та 7 квітня за старим. Проте краще орієнтуватися на погодні умови, щоб не помилитися з датою.
Де посадити ярий часник
Для успішної посадки часнику вибирайте сонячне місце захищене від вітрів. Якщо грядка не була підживлена восени, за два тижні до посадки рекомендується внести до ґрунту органічні добрива — приблизно відро перегною на 1 квадратний метр. Якщо ґрунт кислий, додайте вапно, а якщо лужний — золу. Перед висадкою ще раз добре розпушіть ґрунт, адже часник це дуже любить.
Найкраще саджати часник на ділянках, де торік росли огірки, капуста, бобові чи баштанні культури. Уникайте посадки на грядках, де раніше росли цибулинні рослини, а також томати і картопля, тому що вони схильні до тих же захворювань і шкідників.
Як підготувати зубчики часнику до посадки
Під час підготовки до посадки відберіть найбільші і здорові зубчики часнику без пошкоджень. Потім дотримуйтесь наступної процедури:
- Загорніть зубчики у вологу тканину та залиште на тиждень у прохолодному місці (наприклад, у холодильнику) для прискорення проростання.
- Напередодні посадки замочіть зубчики в теплій воді на не більше 12 годин.
- За бажанням можна обробити зубчики в розчині марганцівки.
Тепер можна переходити до посадки.
Саджайте зубчики в добре зволожений і пухкий ґрунт, розташовуючи їх денцем вниз у борозенки глибиною 3-4 см, з відстанню 5-6 см між зубчиками. Між рядами залишайте 15 см.
Для збереження вологи та захисту від заморозків можна замульчувати грядки соломою, стружкою або тирсою. Таким чином, ярий часник зійде приблизно за 1,5-2 тижні.
Читайте також:
- Ви будете вкрай здивовані: часник можна вирощувати без ґрунту прямо вдома
- Усього 50 мілілітрів цього аптечного засобу і врожайність часнику збільшиться у рази
Джерело: УНІАН