Ключові тези:
На електронну пошту редакції звернулася читачка, яка зараз перебуває за кордоном. Вона розповіла, що в Україні була ФОП (підприємцем), але у 2022 році виїхала з окупованої Нової Каховки до Німеччини. Діяльність не веде, доходу не має, рахунки заблоковано. Хоче платити внески, щоб ішов стаж, але боїться питань про походження коштів. ФОП не закривала — сподівалася повернутися. Тепер не розуміє, що робити і чи потрібно сплачувати борги для закриття.
Вам буде цікаво: Банк заблокував картку за кордоном: п’ять кроків, які допоможуть швидко повернути доступ до грошей (відео)
Якщо підприємець не веде діяльність і не отримує доходу, ситуація залежить від норм законодавства, які діяли під час воєнного стану. Якщо у вас ФОП, треба починати з податкової консультації. Але це потрібно правильно оформити документально.
У вашій ситуації найправильніше — отримати офіційне роз’яснення від податкової.
Для цього подайте запит на індивідуальну податкову консультацію (ІПК) через електронний кабінет платника податків. Це важливо, бо усні відповіді (навіть від податківців) не дають гарантії.
У запиті коротко опишіть свою ситуацію. Наприклад: «Я, (ПІБ), є ФОП 3-ї групи. З (дата) перебуваю під тимчасовим захистом у Німеччині у зв’язку з окупацією міста Нова Каховка. Підприємницьку діяльність не веду, дохід з 24.02.2022 відсутній. Скористалася правом не нараховувати і не сплачувати ЄСВ відповідно до чинного законодавства».
І поставте конкретні запитання:
У більшості випадків ФОП можна закрити і з наявною заборгованістю. Але сам борг при цьому не зникає — його можуть вимагати пізніше.
Саме тому важливо спочатку з’ясувати: дійсно у вас є борг чи він сформований помилково.
Не варто діяти наосліп. У вашій ситуації багато нюансів — окупація, відсутність доходу, перебування за кордоном. Найбезпечніший крок — отримати письмову відповідь податкової і вже на її основі вирішувати: закривати ФОП чи відновлювати діяльність.
Читайте також:
Ціни на мобільний зв’язок в Україні зростають швидше, ніж доходи громадян. Особливо це відчувають пенсіонери.…
У разі затримки міжнародної допомоги Україна не припинить виплати пенсій. Однак такий сценарій буд мати…
Випікання паски — це більше, ніж кулінарія. Це особливий обряд, у якому важливі не лише…
Погодні умови в Україні у вівторок, 7 квітня різко погіршаться. Синоптики попереджають про похолодання, дощі…
На 7 квітня прогнозують помірну сонячну активність без суттєвих ризиків. Геомагнітна ситуація залишатиметься стабільною.
Проблеми зі сном і підвищений стрес часто пов’язані з нестачею важливих мікроелементів. Один з основних…