Люди часто скаржаться на те що у них тиск високий або низький. Але, за спостереженням кардіолога Світлани Окоро-Бик, більшість має дуже погане уявлення, як і коли міряти тиск.
– Найбільшою помилкою є вимірювання тиску на стресі, коли перенервував, заболіла голова тощо. Особливо хочу зупинитися на вимірюванні тиску при головному болі. Це один із найбільших і найстійкіших медичних міфів на території колишнього радянського союзу. Чомусь існує стійке «правило»: болить голова – поміряй тиск, – каже лікарка.
Вона навіть провела невелике дослідження. Наукової мети не ставила, але лікарська цікавість взяла верх.
– Я працюю кардіологом в Британії. Вирішила поставити питанням десяти британцям: що вони роблять перш за все, коли болить голова?. Десять із десяти відповіли, що приймуть знеболююче. Шість із них також відпочинуть. І ніхто не сказав, що буде міряти тиск, поділилася Світлана Окоро-Бик.
Аналогічне питання лікарка поставила десяти українським пацієнтам. Відповіді дуже відрізнялися.
– Десять із десяти людей відповіли, що в першу чергу виміряють тиск. П’ять із них відпочинуть, і лише троє вип’ють знеболююче. Цікава різниця, правда ж? – звертає увагу кардіолог.
Вона закликає правильно вимірювати тиск і розробила перелік основних правил, якими можуть користуватися також пенсіонери.
Це стосується будь-якого болю, але саме з головним болем люди найчастіше намагаються міряти собі тиск. Біль є стресогенним фактором. Часто організм реагує на стрес підвищенням тиску. Це нормальна фізіологічна реакція на стрес і на навантаження. Тому, коли болить голова, спочатку треба знеболити.
– Коли головний біль минув – тоді, за потреби, можна виміряти тиск. Можливо, для когось буде сюрпризом, але головний біль не є симптомом гіпертонії.
Лікарка також не рекомендує для вимірювання артеріального тиску апарати, у яких манжета розміщується на передпліччі, а не на плечі. А також девайси, де тиск міряється за допомогою притискання пальця.
– А взагалі, якщо турбують симптоми, здається, що ваш тиск зависокий чи занизький, не займайтесь самолікуванням. Зверніться до лікаря, – наголошує кардіолог Світлана Окоро-Бик.
Читайте також:
Частина українців можуть отримати грошову допомогу з бюджету за переїзд з небезпечних територій. Розповідаємо деталі.
Червень завершився без обіцяної реформи, але з новими рішеннями уряду, які вплинуть на мільйони пенсіонерів.
З липня в Україні зросли тарифи на газ. Розповідаємо, чи це вплине на платіжки.
Уряд планує підвищити розмір мінімальної пенсії в Україні. Розповідаємо, на скільки саме.
Помітили, що зарядний пристрій сильно нагрівається під час заряджання смартфона? Це може бути як нормою,…
Для пенсіонерів, які досягли 65-річного віку, держава гарантує виплату не меншу 40% мінімальної зарплати. Але,…