Президент Асоціації дієтологів України Олег Швець спростував найпоширеніші міфи про їжу, які досі побутують серед людей.
ПРАВДА: Перші страви справді можуть бути корисними — особливо, якщо в них багато овочів і мало солі та жирів. Але наукових доказів того, що саме суп потрібен для доброго травлення, немає. І, навпаки, відмова від супу не означає, що ви ризикуєте захворіти на шлункові хвороби.
ПРАВДА: Запивати чи не запивати їжу – справа індивідуальної звички та уподобань. Це не впливає на фізіологію травлення. А от тим, хто хоче схуднути, запивання страви може навіть допомогти — воно сприяє швидшому насиченню.
ПРАВДА: висока кислотність шлункового соку є нормою. Кислота допомагає знешкоджувати шкідливі бактерії в їжі та запускати процес травлення. Саме по собі вживання гострого чи кислого не шкодить шлунку.
Проте внаслідок інфікування бактеріями хелікобактер пілорі (нelicobacter pylori) або вживання протизапальних ліків захисна спроможність слизової оболонки може зменшуватися. У таких випадках навіть звичайна їжа може спричинити дискомфорт.
За інформацією сайту МОЗ
Читайте також:
Якщо ви хочете гарантовано отримувати чудове цвітіння гладіолусів, треба дотримуватися деяких правил.
28 квітня продовжується зниження температури повітря у більшості регіонів України.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня? Якою буде геомагнітна ситуація?
Тиждень принесе динамічні зміни, усвідомлення та важливі кроки на шляху до нових можливостей, переговорів. Відбувається…
То сусідка розповіла, то в газеті прочитала – про які законні доплати до пенсії пенсіонери…
Календар рибалки допоможе вам спланувати, в які дні травня варто піти на рибалку, а коли…