Радикуліт – це не окреме захворювання, а синдром, який розвивається на тлі інших патологічних змін у хребті. Часто вони протікають безсимптомно, і людина навіть не знає про них, поки не відбудеться загострення. Симптоматичної терапії в цьому випадку недостатньо – потрібно виявити причину розвитку синдрому і провести комплексне лікування. Без цього радикуліт може перейти у хронічну форму і часто – загострюватися.
Найчастіше радикуліт розвивається гостро і супроводжується різким і сильним болем, який може поширюватися на інші ділянки тіла, а також обмеженням рухливості в ураженій області. Ці симптоми з’являються в результаті защемлення нервових корінців, розташованих уздовж хребта, і запального процесу. Через це радикуліт часто називають корінцевим синдромом.
Радикуліт розвивається у людей старшого віку. Це пов’язано з поширенням захворювань опорно-рухового апарату. Організм людини еволюційно налаштований на високу фізичну активність, але в результаті зміни способу життя вона значно зменшилася. Вийшовши на пенсію, людина часто ще більше зменшує рухове навантаження. На тлі цього в організмі поступово починають відбуватися патологічні зміни, що провокують розвиток захворювань, зокрема, радикуліту.
Радикуліт зазвичай вражає область попереку, але також він може розвиватися в області грудного та шийного відділів хребта. Залежно від локалізації патологічного процесу симптоми можуть трохи відрізнятися.
Найхарактернішими проявами радикуліту є:
Щоб максимально швидко зняти біль та зменшити вираженість інших симптомів, застосовують інтенсивну терапію. За наявності показань лікар проводить лікувальну блокаду хребта. Це ін’єкційна методика, яка передбачає введення невеликих доз препаратів у вогнище патологічного процесу. За рахунок місцевого впливу ін’єкція забезпечує миттєве зняття болю, а також забезпечує виражений протизапальний ефект.
Читайте також:
Росія продовжує обстрілювати мирні населені пункти України. У Генштабі ЗСУ детально розповіли про ситуацію на…
Порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців визначають норми Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової…
15 квітня в Україні відзначають День кримінального розшуку, День фахівця з радіоелектронної боротьби, День боротьби…
Кому з українців потрібно обов’язково замінити пенсійне посвідчення. Ось що розповіли у Пенсійному фонді.
Жити під час війни - це бути сильним, мудрим і терплячим. А ще - вміти…
При посадці розсади багато овочівників починає додавати в лунки все, що є під рукою, сподіваючись…