До редакції звернувся пан Григорій Бублик, колишній військовик, учасник бойових дій. Чоловік розповів, що раніше мешкав у Вінниці, де мав квартиру. Згодом він її продав і переїхав до Києва, де придбав нове житло.
Нещодавно пан Григорій отримав листа від податкової служби, в якому йдеться про необхідність сплатити податок за продаж і купівлю нерухомості. Чоловік розгублений і не розуміє, що йому робити.
Відповідно до статті 657 Цивільного кодексу України (ЦКУ), договір купівлі-продажу нерухомості (зокрема квартири) обов’язково укладається в письмовій формі та засвідчується нотаріусом.
При оформленні такої угоди продавець і покупець мають надати документи, зокрема ідентифікаційний код (реєстраційний номер платника податків), адже саме за ним перевіряється і сплачується податок на доходи фізичних осіб.
Цілком можливо, що:
Згідно з пунктом 172.2 Податкового кодексу України, дохід від продажу другої квартири за рік (або нерухомості, що не підпадає під пільги) оподатковується за підвищеною ставкою.
1. Переглянути всі документи щодо продажу та купівлі житла: договори, квитанції, акти, довідки.
2. Звернутися до податкової служби — бажано письмово або через електронний кабінет платника податків — і з’ясувати, через що нарахували податок.
3. Якщо виникають сумніви — звернутися до юриста або центру безоплатної правової допомоги, надавши:
усі підтвердження правочинів.
Отримати консультацію можна за номером єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги (БПД): 0 (800) 213-103 (дзвінки безкоштовні).
Також можна звернутися до податкової служби України, номер контакт-центру: 0 (800) 501-007.
ПОРАДА: не зволікайте зі з’ясуванням причин. Часто питання можна вирішити без штрафів, якщо своєчасно надати документи і підтвердження.
Читайте також:
Жити під час війни - це бути сильним, мудрим і терплячим. А ще - вміти…
При посадці розсади багато овочівників починає додавати в лунки все, що є під рукою, сподіваючись…
15 квітня очікуються дощі місцями у західних областях, на решті території країни без опадів.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Люди з хронічними серцево-судинними захворюваннями звикли регулярно відвідувати кардіолога. Але тим, кому серце зазвичай не…
На це запитання відповідь нам дали два священнослужителі, і обидва вони були одностайні.