Чому це відбувається і як можна попередити неприємності, розповів лікар-дерматовенеролог вищої категорії Володимир Агафонов.
Навесні багато пацієнтів відчувають посилення шкірних проблем: вугрових висипань, грибкових уражень, бактеріальних інфекцій, алергічних реакцій. Подібне загострення зумовлене цілою низкою сезонних чинників.
Навесні дуже часто загострюються такі поширені шкірні захворювання, як:
До поширених вірусних інфекцій, що спричиняють пошкодження шкіри, належать герпес і вірус папіломи людини (ВПЛ). Часто вони перебувають в організмі в «сплячому» стані, але на тлі сезонного гіповітамінозу й зниження імунітету можуть «прокинутися». Герпес проявляється печінням і появою болісних висипів у вигляді дрібних пухирців, ВПЛ – виникненням на шкірі невеликих доброякісних новоутворень – папілом і бородавок.
Нарешті, через збільшення продукції шкірного сала навесні часто загострюється акне, вугровий висип і себорейний дерматит, що проявляються характерними висипами, лущенням, свербінням і почервонінням.
Запобігти весняному загостренню шкірних інфекцій або ж знизити його прояви допоможе здоровий спосіб життя, правильний догляд за шкірою та уважне ставлення до власного організму.
1. Скорегуйте харчування:
2. Пропийте курс вітамінів і мінералів: приділить особливу увагу вітамінам групи B, а також A, C і D.
3. Будьте фізично активними: піші прогулянки, біг, їзда на велосипеді, плавання підвищують загальний тонус організму, покращують кровообіг, а отже, і стан шкіри.
4. Контролюйте стрес: регулярно використовуйте методи релаксації – дихальні практики, йогу, медитацію.
5. Стежте за гігієною:
6. Регулярно провітрюйте житлове приміщення.
7. Захищайте шкіру від агресивних чинників:
8. Планово відвідуйте дерматолога або імунолога: у деяких випадках доцільною є превентивна терапія або підтримувальний курс вітамінів.
Якщо ж загострення уникнути не вдалося, спеціаліст призначить необхідний курс лікування. Залежно від збудника, це можуть бути антибактеріальні мазі або комбіновані препарати з кортикостероїдами, антисептичні розчини (хлоргексидин, мірамістин) для місцевої обробки запалень, противірусні та імуномодулюючі препарати, місцеві або системні антимікотики в разі грибкової інфекції.
Читайте також:
Пенсії в Україні зросли. Втім, не набагато. Стало відомо, які пенсійні виплати отримують третина пенсіонерів.
Розподіл спадщини рано чи пізно стосується практично кожного. Сьогодні спробуємо розібратися, як згідно з Цивільним…
Пенсії в Україні зростуть вже з наступного місяця. Втім, підвищення пенсійних виплат отримають не всі…
Росія продовжує обстрілювати мирні населені пункти України. У Генштабі ЗСУ детально розповіли про ситуацію на…
Частина українців можуть отримати безкоштовну паску до Великодня від відомої міжнародної благодійної організації. Куди звертатися.
Громадяни України почалим масово отримувати посилки від Укрпошти, що з ними не так?